Vilniaus miesto atvirose erdvėse šiltuoju metu sostinės gyventojai gali mėgautis pačiais įvairiausiais sveikatingumo bei sporto užsiėmimais – nuo jogos iki kovos menų, o nuo šiol Vingio parke bus galima dalyvauti ir nemokamose šiaurietiškojo ėjimo pamokose.

„Norisi, kad kuo daugiau žmonių atrastų sau patinkantį sveikatingumo užsiėmimą ir taip galėtų atsipalaiduoti po dienos darbų, o šiaurietiškasis ėjimas – viena geriausių alternatyvų, tinkanti apskritai visiems, nepriklausomai nei nuo fizinio pasirengimo, nei nuo amžiaus. Todėl šį kartą norime nudžiuginti vilniečius, kad šiaurietiškasis ėjimas grįžta į Vingio parką ir iki pat rugsėjo pabaigos bus galima dalyvauti atvirose pamokose, kurias ves profesionali šiaurietiškojo ėjimo instruktorė Irena Gudiškienė. Šiaurietiškojo ėjimo lazdas taip pat turėsime, tad belieka tik atkeliauti ir mėgautis grynu oru bei gera kompanija“, – džiaugiasi „Sveiko miesto“ renginių koordinatorė Karolina Dilytė.

Šiaurietiškas ėjimas sparčiai populiarėja visoje Lietuvoje

Šį Suomijoje atsiradusį ir visame pasaulyje pamėgtą ėjimo būdą taip pat įsimyli ir vis daugiau lietuvaičių – vyksta mokymai įvairiuose Lietuvos kampeliuose, organizuojami šiaurietiškojo ėjimo žygiai. Tai puiki sveikatinimo ir fizinio aktyvumo veikla po darbo bei aktyvaus laisvalaikio leidimo būdas – puiki galimybė pažinti Lietuvą žingsniuojant šiaurietišku žingsniu.

Nuotrauka: Vytenio Budrio

„Ėjimas šiaurietišku žingsniu yra daugiau nei paprastas ėjimas. Žingsniuojant taisyklingai šiaurietišku žingsniu įdarbinama iki 90 % kūno raumenų. Svarbu išmokti taisyklingai „įdarbinti“ šiaurietiškojo ėjimo lazdas, kad mūsų kūnas ir siela gautų maksimalią naudą.  Aktyvi fizinė veikla gamtoje mažina įtampą, didina gerovės pojūtį ir skatina teigiamas emocijas. Besikeičiantys gamtos vaizdai išsklaido monotoniją, veikia atpalaiduojamai.  Šiaurietiškasis ėjimas yra tarsi dovana mūsų kūnui, sielai ir bendrystei“, – pasakoja šiaurietiškojo ėjimo instruktorė, diplomuota kūno kultūros specialistė Irena Gudiškienė.

Atviros pamokos – iki pat rugsėjo pabaigos

Nemokami šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai vyks kiekvieną rugpjūčio trečiadienį (1; 8; 22 ir 29 dienomis) bei taip pat visą rugsėjo mėnesį, ketvirtadieniais (6; 13; 20 ir 27 dienomis) nuo 18.00 val. iki 19.30 val. Pamokų dalyviai bus laukiami prie nugarinės estrados pusės. Neturintys šiaurietiškojo ėjimo lazdų, turėtų atvykti keliomis minutėmis anksčiau.

Užsiėmimų metu reikėtų avėti patogią laisvalaikio avalynę.

 

 

 

 

 

 

 

 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist