Rūta Meilutytė po 10 metų pertraukos tapo 100 m krūtine rungties pasaulio čempione, kai antradienį varžybose Fukuokoje (Japonija) triumfavo finale, didele persvara aplenkusi tituluotas varžoves.

Rūta Meilutytė vėl buvo stulbinamai greita ir nepaliko jokių galimybių kitoms pajėgioms plaukikėms.

Nuo pat starto pirmavusi 26 metų kaunietė plaukikė antrojoje rungties dalyje dar labiau padidino persvarą ir įveikė distanciją per 1 min. 4,62 sek.

Sidabrą laimėjo Pietų Afrikos plaukikė Tajana Schoenmaker (1 min. 5,84 sek.), nuo Rūtos atsiliko 1,22 sek.

Bronza atiteko Tokijo žaidynių šios rungties olimpinei čempionei amerikietei Lydia Jacoby (1 min. 5,94 sek.).

Rio de Žaneiro olimpinė čempionė amerikietė Lilly King liko ketvirta (1 min. 6,02 sek.), nuo R.Meilutytės atsilikusi 1,4 sek. Beje, 26 metų L.King iki šiol priklauso 2017 metais pasiektas pasaulio rekordas (1 min. 4,13 sek.), iki kurio antradienį lietuvei pritrūko mažiau nei pusė sekundės.

Įtikinamai ir atrankos bei pusfinalio plaukimus 100 m krūtine pirmadienį laimėjusi R.Meilutytė pasaulio čempione 50 m baseine šioje rungtyje tapo po 10 metų pertraukos.

2013 metais laimėjusi auksą, vėliau ji yra iškovojusi sidabrą (2015 m.), o pernai – bronzą, kai Budapešte varžėsi grįžusi į sportą po trejų metų pertraukos karjeroje.

Fukuokoje R.Meilutytė dar plauks 50 m krūtine varžybose savaitgalį.