Pirmame pasaulio taurės etape, vykstančiame šiais metais Kaire, Egipte, šiandien įvyko pusfinaliai. Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Gintarė Venčkauskaitė ir Elzė Adomaitytė pateko į finalą. Ieva Serapinaitė B pogrūpyje liko 10 ir į finalą nepateko. Titas Puronas ir Paulius Vagnorius taip pat dalyvavo Pasaulio taurės kvalifikacijoje, tačiau į pusfinalius nepateko. Dar kvalifikacijoje Paulius bendroje įskaitoje liko 15, Titas – 18.

Po fechtavimo ir plaukimo rungčių L. Asadauskaitė bėgimo ir šaudymo rungtį pradėjo 9 (iš pogrupio į finalą patenka 9 sportininkės).

„Pirmuosius ratus bėgau iš visų jėgų, paskui supratusi, kad jau viskas gerai, šiek tiek atleidau“, – sakė sportininkė.

L. Asadauskaitė pusfinalyje finišavo 7 ir toliau kovos šeštadienį. Gintarė Venčkauskaitė finišavo iškart po Lauros – 8 vietoje ir į finalą taip pat pateko. Elzbieta Adomaitytė ir Ieva Serapinaitė varžėsi antrame pogrupyje. Elzbieta finišavo 9 ir į finalą pateko. I. Serapinaitė nuo Elzbietos atsiliko 8 taškais, finišavo 10 ir šiame pasaulio taurės etape, deja, nebesivaržys.

„Nebuvo nei vieno lengvo dūrio, nei vieno rato. Nuo pat bėgimo pradžios bėgau pilnu pajėgumu ir kovojau dėl kiekvieno metro, – sakė apie olimpines žaidynes svajojanti Elzbieta. – Dar nežinau ar Paryžius, ar Los Andželas, bet atiduosiu viską, kad patekčiau tarp geriausių pasaulio atletų.“

Pasaulio taurės etapas – pirmosios šio sezono varžybos, kuriose sportininkai renka olimpinio reitingo taškus. Reitingo taškai nulemia, kuris iš sportininkų vyks į Paryžiaus olimpines žaidynes. Kol kas Lietuvos sportininkės yra iškovojusios vieną kvotą į olimpines žaidynes. Antrąją gali iškovoti laimėjusios pasaulio taurės finalą (1 kvota) ir pasaulio čempionatą (3 kvotos), kurie įvyks gegužę ir birželį, arba pagal olimpinį reitingą (6 kvotos). Lietuviai vyrai kol kas neturi nei vieno iš dviejų galimų bilietų. Iš 72 O0impinių kvotų, be šeimininkų, dar yra likę 28 (14 vyrams ir 14 moterims).

Iki šio sekmadienio vyksiančiose varžybose dalyvauja daugiau nei 170 atletų iš 45 pasaulio šalių. Vyrų konkurencija tradiciškai šiek tiek didesnė nei moterų: 90 vyrų atletų ir 83 moterys. Istoriniu požiūriu Kaire vykstantys P0saulio taurės etapai buvo palankūs lietuviams: 6 aukso medaliai.

Pasaulio taurės etapo finalas vyks kovo 9 d. šeštadienį. Jojimas numatytas 9 val. Lietuvos laiku, fechtavimas – 11:05, plaukimas – 11:35 ir bėgimo bei šaudymo rungtis – 12:05.