15 taškų skirtumą panaikinęs Marijampolės SC triumfavo Švenčionėliuose

Švenčionėlių „Rida“ (0-3) namuose rezultatu 78:81 (28:30, 22:7, 15:24, 13:20) turėjo pripažinti Marijampolės SC ekipos (1-2) pranašumą. Svečiams ši pergalė – pirmoji sezone po 2 pralaimėjimų.

Po 10 minučių trukusios artimos kovos „Rida“ staiga padidino tempą ir per antrąjį kėlinį pelnė daugiau nei triskart daugiau taškų nei varžovai (22:7). Po ilgosios pertraukos Švenčionėlių ekipos pranašumas pasiekė 15 taškų (52:37). Marijampoliškiai netrukus susiėmė ir per 10 minučių visiškai ištirpdė „Ridos“ persvarą (65:65). Paskutiniajame kėlinyje vis

dar nebuvo aiškaus favorito pergalei. Galiausiai ne itin rezultatyvioje paskutinių minučių kovoje Marijampolės SC ekipa įgijo 3 taškų pranašumą ir jį išlaikė iki pabaigos.

Nugalėtojų gretose monstrišką pasirodymą surengė Adrijus Jančiauskas. Jis per 37 minutes pelnė 31 tašką (11/18 dvit., 2/3 trit., 3/6 baud.), atliko net 8 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 9 kamuolius, išprovokavo 8 varžovų pražangas ir surinko įspūdingus 42 naudingumo balus.

„Ridai“ daugiausiai taškų – 14 – pridėjo Matas Sakalnikas (34 min, 7/11 dvit., 0/4 trit., 0/4 baud), taip pat atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą, atkovojęs net 11 kamuolių, išprovokavęs 5 pražangas ir surinkęs 21 naudingumo balą.

Kitos rungtynės

Anykščių KKSC-„Elmis“ (0-1) – Jonavos SC (1-2) 71:82 (16:26, 19:19, 20:18, 16:19)

LSU (0-2) – Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“ (1-1) 70:97 (20:24, 15:21, 24:26, 11:26)

BC „Trakai“ (2-1) – Birštono „Milasta“ (3-0) 59:85 (15:17, 13:29, 15:17, 16:22)

A DIVIZIONO APŽVALGA

Dviženklę persvarą iššvaistę VDU jaunuoliai pralaimėjo svečiams iš uostamiesčio

Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto komanda (1-2) išvykoje 89:86 (26:20, 11:30, 25:18, 27:18) palaužė Vytauto Didžiojo universiteto jaunuolius (1-3). Klaipėdiečiai šiame susitikime pelnė pirmąją šio sezono pergalę, o štai VDU ekipai šis pralaimėjimas – jau trečias paeiliui.

Rungtynes geriau pradėję LCC universiteto jaunuoliai pirmąjį kėlinį baigė su 6 taškų pranašumu (26:20), bet po kelių minučių įsivažiavusi VDU ekipa spurtavo 0:12 ir perėmė lyderių poziciją (26:32). Aikštelės šeimininkai pamažu didino skirtumą, kol po ilgosios pertraukos šis pasiekė net 15 taškų (37:52).

Klaipėdos komanda nenuleido rankų ir trečiajame kėlinyje lėtai, bet užtikrintai panaikino varžovų persvarą (60:60). Paskutiniajame ketvirtyje VDU ekipai pavyko išsiveržti į priekį 9 taškais (69:78), o LCC universiteto krepšininkai į tai atsakė net 4 minutes neleisdami varžovams pelnyti taškų, kol patys įmetė 15. VDU komandai priešininkų sukurto 6 taškų skirtumo panaikinti nepavyko.

Prie klaipėdiečių pergalės daugiausiai prisidėjo Kornelijus Zikas. Jis per 35 minutes pelnė 27 taškus (6/7 dvit., 3/6 trit., 6/7 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 10 kamuolių, išprovokavo 5 pražangas ir susižėrė 36 naudingumo balus.

VDU gretose naudingiausiai rungtynes sužaidė Nojus Vainoras, per 30 minučių įmetęs 20 taškų (4/11 dvit., 2/4 trit., 6/10 baud.), atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojęs 8 kamuolius, išprovokavęs net 8 varžovų pražangas ir surinkęs 24 naudingumo balus.

„Žalgiriui-3“ pergalę pelnė lemtingi baudos metimai

Kauno „Žalgiris-3“ (2-1) namų aikštelėje 90:88 (18:20, 28:25, 17:20, 27:23) nurungė Tauragės „Tauragę“ (0-2). Žiūrovų dėmesį prikausčiusioje dvikovoje didžiausias skirtumas tesiekė 6 taškus.

Pirmas 15 minučių nežymiai pirmavo tauragiškiai, o tada iniciatyvą perėmė jaunieji žalgiriečiai – epizodu 11:2 išsiveržė į priekį (35:31). Trečiojo kėlinio viduryje „Tauragė“ spurtu 0:10 susigrąžino lyderių poziciją (56:61) ir joje išsilaikė iki pat paskutinių akimirkų, kai „Žalgirio-3“ Manto Juzėno išprovokuota pražanga ir realizuoti 3 baudos metimai persvėrė rezultatą (89:88). Per likusias 18 sekundžių svečiai nesukūrė progos pelnyti taškų ir nusileido kauniečiams.

„Žalgirio-3“ komandoje rezultatyvumu niekas neprilygo Mantui Juzėnui. Mantas per 31 minutę įmetė 25 taškus (7/11 dvit., 1/3 trit., 8/9 baud.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius, išprovokavo 5 varžovų pražangas ir surinko 23 naudingumo balus.

Justas Vazalis buvo naudingiausias „Tauragės“ ekipoje. Jis per 23 minutes įmetė 16 taškų (1/2 dvit., 3/4 trit., 5/6 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas ir pelnė 19 naudingumo balų.

Kėdainių SC pavijo toli nurūkusius akmeniškius, bet iki pergalės pritrūko

Akmenės r. SC-„Akmenės kraštas“ (1-2) namuose 101:95 (29:23, 31:13, 18:31, 23:28) atlaikė Kėdainių SC (1-1) šturmą. Iškovoję pirmąją sezono pergalę, akmeniškiai įrašė kėdainiškiams pirmąjį pralaimėjimą.

Po artimoje kovoje sužaisto pirmojo ketvirčio svečiai iš Kėdainių patyrė taškų sausrą – per 10 minučių taškus pelnė tik dukart. Tuo tarpu „Akmenės kraštas“ padidino apsukas ir į ilgąją pertrauką išėjo su triuškinančiu 24 taškų pranašumu (60:36). Į antrąją rungtynių pusę Kėdainių SC komanda grįžo atgavusi jėgas ir per trečiąjį kėlinį skirtumą padalino perpus (78:67). Paskutiniajame ketvirtyje svečiai toliau vijosi varžovus, kol likus

2 minutėms Roko Ūzo tritaškis akmeniškių persvarą sumažino iki 2 taškelių (97:95). Vis dėlto rezultatą persveriančio metimo Kėdainiškiai neįmetė ir patyrė pralaimėjimą.

Mantas Jankaitis buvo svarbiausias „Akmenės krašto“ pergalės kalvis. Mantas per 29 minutes pelnė 33 taškus (8/9 dvit., 5/6 trit., 2/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, išprovokavo 3 pražangas ir pelnė net 39 naudingumo balus.

Naudingiausias Kėdainių SC krepšininkas buvo Rokas Ūzas, per 32 minutes pelnęs 24 taškus (6/14 dvit., 3/5 trit., 3/4 baud.), atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojęs net 12 kamuolių, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 32 naudingumo balus.

BC „Biržai“ (2-1) – Kauno r. „Omega-Tauras“ (1-1) 89:76 (23:20, 27:15, 16:16, 23:25)

Plungės „Olimpas“ (0-2) – Kupiškio KK „Kupiškis“ (2-1) 71:80 (17:14, 19:15, 11:28, 24:23)

Šilalės „Lūšis“ (1-2) – Raseinių „Raseiniai“ (2-1) 88:92 (22:24, 23:20, 20:24, 23:24)