Vilniaus „Žalgirio“ kelionė UEFA Čempionų lygos atrankoje – baigta. Lietuvos čempionai atsakomosiose rungtynėse išvykoje 0:1 krito prieš Stambulo „Galatasaray“ ekipą.

Vienintelį rungtynių įvartį 31-ąją minutę pelnė Driesas Mertensas. Belgas sulaukė perdavimo nuo kampinio gairelės iš Keremo Akturkoglu ir vienu lietimu smūgiavo už baudos aikštelės ribų. Edvinas Gertmonas buvo bejėgis.

Pirmosios rungtynės Vilniuje buvo pasibaigusios 2:2, tad „Žalgiriui“ buvo būtina mušti įvartį.

Geriausias žalgiriečių progas turėjo Mathiasas Oyewusi. Nigerietis 28-ąją ir 66-ąją minutėmis buvo pabėgęs vienas prieš vartininką Fernando Muslerą, tačiau pirmuoju atveju nepataikė į kamuolį, antruoju – smūgiavo 37-erių urugvajiečiui kamuoliu į pilvą.

Progų turėjo ir „Galatasaray“, o ryškiausią – D.Mertensas, kuris 64-ąją minutę šovė galingai, bet jo smūgį atrėmė E.Gertmonas.

75-ąją minutę „Žalgirio“ žaidėjams, o ypač Nasimui Hnidui širdis buvo nusiritusi į kulnus – teisėjas Willy Delajodas gynėjui už pražangą parodė tiesioginę raudoną kortelę. Laimei, nugalėjo sveikas protas – po VAR peržiūros raudona kortelė buvo pakeista į geltoną.

Pralaimėjimas reiškia, kad „Žalgiris“ europinę kelionę tęs Europos lygos atrankos trečiajame etape, kur jau laukia Švedijos čempionas „Hacken“. Švedai netikėtai po 11 metrų baudinių serijos trečiadienį krito prieš „Klaksvik“ iš Farerų salų.

Rungtynės Stambule buvo istorinės – jas stebėjo apie 52 tūkst. sirgalių. Prie tokios minios nebuvo žaidęs nė vienas Lietuvos klubas. Iki šiol rekordinė buvo FBK „Kauno“ ir Glazgo „Rangers“ akistata 2000 metais – ją „Ibrox“ stadione stebėjo 46 tūkstančiai žiūrovų. Pora tūkstančių mažiau stebėjo 2018 m. „Sūduvos“ dvikovą Glazge prieš „Celtic“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.