Savaitės klausimasVilniaus gatvės

APKLAUSA: Vilniaus gatvėse jau testuojama inovatyvi e.kontrolės sistema. Kaip vertinate šį sprendimą?

Vilniuje šiomis dienomis važinėja automobilis, ant kurio stogo sumontuota įranga traukia praeivių dėmesį – SĮ „Susisiekimo paslaugos“ testuoja inovatyvią e.kontrolės sistemą, padėsiančią optimizuoti automobilių stovėjimo kontrolę. 

Vilniuje šiuo metu išbandomas vokiečių įmonės „DCX Innovations“  „CityScanner“. E.kontrolei pritaikytas automobilis yra aprūpintas visa reikalinga technika, kuri ne tik nuskaito automobilių valstybinius numerius ir patikrina, ar yra atliktas rinkliavos apmokėjimas, bet ir suformuoja pranešimus apie pažeidimą. 

Kontrolės maršrutas gali būti parenkamas tiek automatiškai, tiek rankiniu būdu paties dirbančio kontrolieriaus. Automobilis kartu su visu srautu važiuoja miesto gatvėmis ir nuskaito valstybinius numerius. Važiuojant tuo pačiu maršrutu automobiliai yra nuskaitomi du kartus. Tai leidžia išvengti automobilių, kurie buvo sustoję trumpam įlaipinti ar išlaipinti keleivių, iškrauti prekių.

 

Šiuo metu išbandoma sistema leidžia ne tik tikrinti mokėjimus, bet gali kaupti ir analizuoti kitą miestui naudingą informaciją kaip, pavyzdžiui, stovėjimo vietų užimtumą, automobilių srautus mieste, oro taršą ir kt. Tokia įranga ne tik leistų vykdyti didelės apimties automobilių kontrolę, bet ir suteiktų galimybę surinkti daug naudingų duomenų, reikalingų gerinant miesto infrastruktūrą.

Norime paklausti jūsų, kaip vertinate šį sprendimą?

Vilniaus gatvėse jau testuojama inovatyvi e.kontrolės sistema. Kaip vertinate šį sprendimą?

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
29 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Zigmas

Pirma reikia sutvarkyti infrastruktūrą,o paskui imtis “griežtos kontrolės”,pvz.aš visada vežiojuosi bagažinėje el. paspirtuką,o naudotis juo galiu tik išimtinais atvejais,nes nėra tam sukurtos jiems saugojimo,parkavimo patikimos infra struktūros,situacija tragikomiška …Tauragėje vienintelis normalus atvejis,kai pagal išsivysčiusių šalių pvz.sukurta universali paspirtukų,dviračių …saugojimo vieta …

Tadas

Geriau grazinkite prichvatizuotus ir nusavintus parkungus!!!!

nieko naujo

kadaise, prieš 10-15 metų, tokia sistema buvo įvesta maskovijoj, tai vietiniai gudručiai tiesiog “netyčia” pridengdavo vieną numerio skaičių, ir sistema nefiksuodavo numerio išvis

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button