MiestasSavaitės klausimas

APKLAUSA: Ar Lukiškių aikštėje turi būti panaikintas paplūdimys?

Mero Remigijaus Šimašiaus sprendimu praeitą savaitę Lukiškių aikštėje įrengus dirbtinį paplūdimį, kilo dalies politikų ir visuomenės pasipiktinimas.

Seime skubiai parengtas ir praeitą ketvirtadienį pradėtas svarstyti specialus Lukiškių aikštės įstatymo projektas, kad memorialiniai aikštės akcentai „turi apimti ir atspindėti kovas už Lietuvos nepriklausomybę bei žuvusių kovotojų atminimą“.

Projekte teigiama, kad „aikštės dabartinė būklė bei tvarkymo būdas neatitinka jos istorinės ir urbanistinės reikšmės bei kelia grėsmę suniekinti Tautos istorinę atmintį“.

 

Vilniaus meras savo ruožtu teigia, kad paplūdimys Lukiškių aikštėje įrengtas suteikiant galimybę džiaugtis iškovota laisve ir „švęsti tai, kad esame laimėtojai savo laisvės kovoje“.

Norime paklausti jūsų, ar Lukiškių aikštėje turi būti panaikintas paplūdimys?

Ar Lukiškių aikštėje turi būti panaikintas paplūdimys?

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
171 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Deividas
Deividas
10 mėnesius

Balsavimo rezultatai aiškiai parodo kaip šiuolaikiniam lietuviui nusi*ikt ant istorijos. Čia gerai ar blogai jums spręst. Duok Lietuvai dar 30-50 metų ir tuoj nugriausim išvis tiek Gedimino pilį tiek Katedrą, įkursim ofisus, o Lukiškių aikštę paversim dideliu “kabaku” turistams. Super – taip ir toliau.

Rimantas
Rimantas
10 mėnesius

Vienintelė reprezentacinė lietuvos aikštė, susijusi su nepriklausomybės kovomis, nukankintomis aukomis. Šalia kgb pastatas, stovėjo kartuvės, nužudyti sukilimų dalyviai. Kokia žinutė transliuojama – užpilkime atminimą smėliu ir pramogaukime. Pamirškime savo didvyrius, istoriją ir legendas. Enciklopedinis tautos savimonės naikinimo pavyzdys.

Rimas
Rimas
10 mėnesius

Aišku, kad ten jam ne vieta, be to Vilniuje ir taip apstu bėdų kur reik lėšų…

Jolanta
Jolanta
10 mėnesius

Lukiškių aikštėje degintis, o Tautišką giesmę giedosime “iš abiejų Neries pusių”. Čia tikrai niekas nesupainiota? Viskam yra sava vieta ir savas laikas. Ypatingai – viešosioms erdvėms ir jų panaudojimui.

Žaneta
Žaneta
10 mėnesius

Žinoma palikti.

Elena
Elena
10 mėnesius
Atsakinėti į  Žaneta

Atsakymas Janei (Žanetai): Pagal vardą ir nuomonė: Tarsi Neris būtų už marių. Reikėjo tą “pliažą” susipilti prie savivaldybės. Ten didelė aikštė. Ir per langus galima pamatyti kaip laisvi žmonės laisvoje Lietuvoje ant smėlio vartosi.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button