MiestasSavaitės klausimas

APKLAUSA: Ar jau atsiėmėte nemokamas kalio jodido tabletes?

Vilniaus miesto savivaldybė praeitą savaitę informavo vilniečius, jog buvo atnaujinti elektroniniai receptai sostinės gyventojams, kurie skirtų kalio jodido tablečių neatsiėmė pernai.

Elektroninius receptus, bendradarbiaudama su Registrų centru, centralizuotai atnaujino Centro poliklinika. Kalio jodido preparatą atsiimti gali tie vilniečiai, kurie deklaravo gyvenamąją vietą sostinėje iki 2021 metų, bet praleido pernai skelbtus kvietimus atsiimti nemokamas tabletes.

Nauji Vilniaus gyventojai, kurie gyvenamąją vietą mieste deklaravo nuo 2021 metų, taip pat kūdikiai ir nuo karo Ukrainoje pradžios Vilniuje apsigyvenę ukrainiečiai kalio jodido tabletėmis bus aprūpinti, kai bus pristatytas papildomas Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) užsakymas. Apie tai savivaldybė informuos atskirai.

 

Primenama, kad kalio jodido tabletės apsaugo skydliaukę tik nuo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio. Šias tabletes reikia vartoti tik po specialaus SAM pranešimo. Laiku suvartojus kalio jodido, skydliaukė užblokuojama (prisotinama) stabiliuoju jodu ir taip apsaugoma nuo įkvėpto radioaktyviojo jodo kaupimosi joje ir sukeliamos žalos.

Vilniečiai kalio jodido tabletėmis aprūpinti prieš paleidžiant Astravo atominę elektrinę – prevencinės priemonės skirtos iki 100 km atstumu nuo jos gyvenantiems žmonėms.

Norime paklausti jūsų, ar jau atsiėmėte nemokamas kalio jodido tabletes?

 

Ar jau atsiėmėte nemokamas kalio jodido tabletes?

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
15 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button