KoncertaiPramogos

Vargonų muzikos koncertas „Unum“

Šį šeštadienį, vasario 11 d. 18 val. koncertų ciklas “Muzikos valanda Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje” vargonų muzikos mylėtojus kviečia į vargonininko Aleksandro Isakovo koncertą „Unum“.

Koncerto programoje skambės Johanno Pachelbelio (1653-1706) Preliudas, fuga ir čiakona d-moll, Johanno Sebastiano Bacho (1685-1750) Koncertas G-Dur, BWV 592, Cesaro Francko (1822-1890) Choralas Nr. 3 a-moll, Felixo Borovskio (1872-1956) Sonata Nr. 1 a-moll, Andreaso Kettmanno (g. 1961) Andante iš siuitos „Unum“, Olego Jančenko (1939-2002) ”Meditacija” ir Louiso Vierno (1870-1937) Finalas iš Simfonijos Nr. 1, Op. 14.

Vargonininkas, pianistas ir kompozitorius Aleksandras Isakovas gimė Baltarusijoje 1972 m. Muzikos pradėjo mokytis nuo 4 metų, pirmoji mokytoja buvo mama. 1989 m. baigė Baltarusijos menų licėjų, fortepijono specialybę. Toliau tęsė studijas Rygoje, vargonų specialybę (prof. J. Lisicinos) klasėje. Stažavo pas vargonininkus O. Jančenko (Rusija), J. Gembalski (Lenkija). Pirmąjį solinį vargoninį koncertą pagrojo būdamas 15 m. Polocko Sofijos Sobore (Baltarusija). Nuo studijų laikų daug koncertuoja, yra pagrojęs virš 400 vargonų muzikos koncertų įvairiose Europos šalyse. Dalyvavo tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose. Taip pat nuolat koncertuoja kaip pianistas su simfoniniais orkestrais.

 

Anot A. Isakovo,  jam labai patinka prancūziška vargonu muzika nuo XIX a. vidurio ir iki mūsų laikų.

Kaip pasakojo vargonininkas, grojant solo vargonais be orkestro, kartais norisi pagreitinti tempą.

„Visada reikia paklausyti kiekvieną garsą ir visas frazes atlikti su reikiama artikuliacija, nes kitaip bus sumaištis. Stengiuosi padaryti įrašą iš koncertų ir repeticijų, kurių paklausęs iš karto girdžiu ką galima būtų patobulinti.“ – pasakojo menininkas, ir pridūrė, jog ateityje norėtų koncertams paruošti C. Francko Choralą Nr. 1 E-dur.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button