Negaunate bilietų į mėgstamą operą? Balandžio 5 dieną, penktadienį, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras skelbia papildomą Giacomo Puccini operos „Madam Baterflai” spektaklį.

Šiame spektaklyje kartu su pagrindinės Madam Baterflai partijos atlikėja Sandra Janušaite pasirodys amerikiečių tenoras Adamas Diegelis, Pinkertono partiją dainavęs ir Niujorko „Metropolitan” teatre, diriguojant garsiajam Plįcido Domingo. Amerikiečių publika A. Diegelio Pinkertono jau klausėsi ir Atlantos, Arizonos, Kentukio, Palm Bičo, San Antonijaus bei Fortvorto operos teatruose. Šią partiją 2012 m. amerikiečių tenoras pristatė ir LNOBT „Madam Baterflai” spektaklio gastrolėse Kinijos Guangdžou operos teatre.

Be „Madam Baterflai”, Niujorko „Metropolitan” operos žiūrovai A. Diegelį girdėjo dainuojantį Richardo Wagnerio operoje „Reino auksas”, Giuseppe’s Verdi operoje „Nabukas” bei Vincenzo Bellini operoje „Norma”. LNOBT žiūrovai amerikiečių tenoro balsu jau gėrėjosi G. Verdi „Don Karlo” bei Georges Bizet „Karmen” spektakliuose.

„Madam Baterflai” – viena mylimiausių Vilniaus publikos operų. Prie to prisidėjo ir puikus, itin estetiškas 2006 m. pastatymas, kurį sukūrė garsus britų režisierius Anthony Minghella (1954-2008) bei su lietuvių artistais Vilniuje repetavusi režisierė-choreografė Carolyn Choa.

Pasaulinė Anglijos nacionalinės operos, LNOBT ir Niujorko “Metropolitan” operos bendro pastatymo premjera 2005 m. lapkritį įvyko Londone. Režisieriaus A. Minghellos ir jo vadovaujamos komandos kūrybinis darbas sužavėjo britų operos kritikus: spektaklis Didžiojoje Britanijoje pelnė Laurence’o Olivier premiją kaip geriausia metų operos premjera.

Panašiai “Madam Baterflai” 2006-ųjų kovą buvo sutikta ir Vilniuje: šis pastatymas jau daugiau kaip dešimtmetį yra lankomiausių LNOBT spektaklių sąraše. Lietuvos žiūrovai kaskart nekantriai laukia jo sugrįžtančio iš Londono ar Niujorko. Paskelbus papildomą spektaklį, galimybę išvysti scenoje „Madam Baterflai” turės ir iš anksto savo apsilankymų LNOBT neplanuojantys žiūrovai.

Balandžio 5 ir 6 d. “Madam Baterflai” spektaklius LNOBT diriguos Sankt Galeno (Šveicarija) operos teatro vyriausiasis dirigentas Modestas Pitrėnas.

Primename, kad dėl techninių priežasčių pakeitus LNOBT repertuarą vietoj balandžio 6 d. turėtos rodyti G. Puccini operos “Turandot” scenoje taipogi skambės “Madam Baterflai”. Šiame spektaklyje amerikietį A. Diegelį pakeis lietuvių pasiuntinys Niujorko “Metropolitan” operoje – tenoras Kristian Benedikt (Vaidas Vyšniauskas).

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.