Teatras

Atsinaujinantis Keistuolių teatras su praeitimi atsisveikins interaktyvios ekspozicijos metu

Šiais metais 30-ies metų veiklos jubiliejų švenčiantis Keistuolių teatras solidžią sukaktį pasitinka pokyčiais. Pirmasis nepriklausomoje Lietuvoje įsikūręs privatus teatras, drąsiai sulaužęs įsisenėjusias teatro vaikams tradicijas ir atradęs unikalų braižą, atpažįstamą bet kokio amžiaus žiūrovui, per tris dešimtmečius tapo reiškiniu, be kurio neįsivaizduojamas ne tik šalies scenos menų laukas, bet ir dramatiškus politinių lūžių įvykius menantis Vilniaus Spaudos rūmų pastatas. Daugybei kartų kuo puikiausiai pažįstamos teatro sienos, tarsi sustingusios praeityje, šiais metais patirs radikalius pokyčius – vasarą Keistuolių erdvėse žiūrovus pakeis statybų darbininkai, o pasibaigus rekonstrukcijai teatras atskleis visiškai naują savo veidą. Norėdami tinkamai į užmarštį išlydėti sentimentų kupinus artefaktus ir paskutinį kartą pasimatyti su žiūrovais senosiose erdvėse, Keistuolių teatro kūrėjai gegužės 24 dieną kviečia apsilankyti visiems atviroje nemokamoje interaktyvioje ekspozicijoje “30”, priminsiančioje ilgą ir dinamišką teatro kelionę nuo pirmųjų žingsnių iki šių dienų.

Dar kovo pabaigoje tarptautinės teatro dienos proga simboliškai į Skylę palydėdami teatro dienos simbolį ir globėją Zenoną Keistuoliai atskleidė esantys pasiruošę ne tik fiziniams pokyčiams, bet ir naujoms kūrybinėms kryptims. Apdovanojimų “Zenonas 2019” metu penkias kūrėjų kartas po vienu stogu talpinantis teatras žiūrovams atskleidė organišką sceninę vienybę bei norą į naujų vėjų paieškas žengti drauge. Nuo absoliučių teatro senbuvių iki vos šiemet didžiojoje scenoje debiutavusių vaidybos studentų – atsisveikindami su juos užauginusiomis sienomis, visi teatro kūrėjai nusprendė į neišvengiamai nostalgišką vakarą pažvelgti reflektyviai ir sąmoningai. Suvokę keistuolišką nostalgiją kaip savo didžiausią stiprybę bei sunkiausią inkarą tuo pat metu, “Zenono 2019” kūrybinės grupės nariai interpretavo ją su jaunatvišku polėkiu, atlaidžia šypsena ir atsisakę pastangų šiandieniniame pasaulyje idealiai rekonstruoti užsitęsusios vaikystės artefaktus.

Tuo tarpu paskutiniu sezono įvykiu, o tuo pačiu – ir paskutiniuoju renginiu prieš užsidarymą Keistuolių teatras pasirinko savo įkūrėjų Aido Giniočio, Ilonos Balsytės ir Dariaus Auželio koncertą TRYS, užversiantį sentimentais užpildytą istorijos puslapį. Koncerto dieną Keistuolių erdvės žiūrovams atsivers gerokai anksčiau, nei įprasta – netikėtose teatro vietose įsikurs interaktyvios ekspozicijos, tarsi laiko mašina nukelsiančios į pasivaikščiojimą po praeitį. Niekuomet iš arti neregėti legendiniais tapusių spektaklių kostiumai, dekoracijos, jokiuose internetiniuose archyvuose neatrandama vaizdo medžiaga, filmų bei TV laidų retrospektyva – tik dalis nemokamos programos, kurioje laukiami tiek su Keistuolių teatru užaugę, tiek scenos meno raidos istorija bendrąja prasme besidomintys lankytojai. Interaktyvi ekspozicija suteiks galimybę teatro istoriją išgirsti ir iš pirmų lūpų – žadama, kad dekoracijose ir kostiumuose užmigusios spektaklių dvasios prabils padedamos Keistuolių trupės narių. Eksperimentinė salė vienam vakarui taps kino teatru, kuriame iki vėlyvo vakaro bus galima iš naujo pažinti itin turtingą Keistuolių teatro videoteką, o pačių ištikimiausių teatro bičiulių bei užkietėjusių kolekcionierių laukia ir aukcionas, kurio metu dalelę Keistuolių teatro bus galima parsinešti namo.

 

Ši nostalgiška klajonė po trisdešimt metų teatre slypėjusius prisiminimus – paskutinė proga iš arti pažinti dalykus, kadaise kūrusius scenos magiją, tad visapusiškam atsinaujinimui pasiruošę Keistuoliai į šį atsisveikinimą bei vienos dienos muziejų kviečia kiekvieną, kuriam nesvetimas praeities žavesys ir įdomios ateities vizijos. Nemokama interaktyvi ekspozicija “30” duris atvers gegužės 24 dieną 16 valandą, o bilietus į baigiamąjį vakaro akcentą – koncertą TRYS – organizatoriai kviečia įsigyti internetu arba teatro kasoje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button