Lemūrai aptinkami pačioje seniausioje saloje – Madagaskare. Manoma, kad lemūrai į šią salą atkeliavo plūduriuojančios augmenijos plaustais. Jie saloje evoliucionavo į maždaug 100 skirtingų rūšių. Patys didžiausi lemūrai pasaulyje yra trumpauodegiai indriai, o Lietuvoje, Vilniaus zoologijos sode „Zoopark.lt”, galite susipažinti su katinias lemūrais.

Lemūrai – primatų šeimos atstovai, rūpinasi vienas kitu, yra neagresyvūs žmonėms, meiliai ir draugiškai atrodo, tačiau yra apipinti gąsdinančių legendų ir mitų. Nesutapimas, jog Pasaulinė lemūrų diena kasmet minima prieš pat baisiausią naktį metuose – Heloviną.

Išvertus iš lotynų kalbos žodis lemūras  reiškia „vaiduoklis arba dvasia“, o Madagaskaro žmonės tikėjo, kad lemūrai buvo panašūs į dvasias dėl savo plataus žvilgsnio, juodo kailio aplink akis, garsaus šūkčiojimo ar lojimo garsų bei didelio aktyvumo.

Pasak mito, romėnų religijoje lemūrų pavidalu prisikeldavo piktos, bauginančios mirusiųjų šmėklos ir persekiodavo šeimas. Siekiant numalšinti šias piktąsias dvasias, kasmet gegužės 9, 11 ir 13 d. buvo rengiamos apeigos Lemūrija. Kiekvienas šeimos tėvas vidurnaktį turėjo nusiplauti rankas ir mėtyti juodąsias pupeles dvasioms, išsakant savo maldavimus.

Vilniaus zoologijos sode „Zoopark.lt” šiuo metu gyvena net 12 katinių lemūrų, dalis iš jų yra gimę pačiame zoologijos sode. „Pas mus gyvenantys lemūrai turi aštrų ir kartais bauginantį žvilgsnį, tačiau viduje tai geri ir mieli gyvūnėliai. Visgi niekas nežino, ką daro gyvūnai, likę vienui vieni ypač Helovino naktį“ – dalinasi „Zoopark.lt” atstovė Ugnė Belevičiūtė.

Patys drąsiausi lankytojai aplankyti Madagaskaro vaiduoklius kviečiame zoologijos sode „Zoopark.lt”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist