Birželis yra LGBTQ+ „Pride“ (liet. pasididžiavimo) mėnuo, kurio metu visame pasaulyje LGBTQ+ bendruomenės renginiais, eitynėmis ir protestais švenčiama įvairovė, kova už lygybę, reiškiamas solidarumas su LGBTQ+ žmonėmis. Šia proga, likus mėnesiui iki Vilnius Pride eitynių, kurios šiemet Vilniuje vyks liepos 1 dieną, renginio organizatoriai dalinasi svarbiausia informacija apie Vilnius Pride 2023 renginius.

Vilnius Pride 2023 renginiai

Birželio 30-tą dieną Lietuvoje įvyks pirmoji tarptautinė konferencija apie trans žmonių teises Baltijos šalyse. Nacionalinėje dailės galerijoje susirinks Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kitų šalių translyčių žmonių teisių aktyvistai ir aktyvistės, trans žmonės ir juos palaikantys/-čios, sprendimų priėmėjai/-os, žmogaus teisių gynėjai/-os ir kiti. Konferencijoje daugiausia dėmesio bus skiriama teisinio lyties pripažinimo, translyčių žmonių sveikatos priežiūros, translyčių žmonių diskriminacijos ir priėmimo visuomenėje temoms bei teigiamų pokyčių kūrimo perspektyvoms. Tarptautinę konferenciją organizuoja Lietuvos trans žmonių teisių ir savitarpio paramos asociacija „Trans Autonomija“ kartu su Latvijos „Baltic Drag King Collective“ ir Estijos trans žmonių asociacija „Eesti Transinimeste Ühing“.

Liepos 1-ąją dieną Vilniuje įvyks eitynės-protestas „Vilnius Pride 2023”, kurio pagrindinė žinutė yra „Vis dar einam“. Šiais metais Vilnius Pride sieki parodyti ypatingą dėmesį trans žmonėms bei nušviesti šios grupės problemas. Trans žmonės susiduria su teisine ir medicinine diskriminacija kiekvieną dieną, tačiau šios bendruomenės balsų nesigirdi Lietuvos viešajame diskurse. Šis protestas kelia keturis pagrindinius eitynių reikalavimus: teisinės ir medicininės tranzicijos prieinamumą; teisę į santuoką, partnerystę ir įvaikinimą; turinį apie LGBTQ+ žmones cenzūruojančių nepilnamečių apsaugos įstatymo nuostatų panaikinimą; bei pilnavertę apsaugą nuo diskriminacijos.

Šiais metais keisis eitynių-protesto maršrutas – priešingai nei 2020 ar 2022 metais, Vilnius Pride prasidės netoli Lietuvos Respublikos Seimo, kur 13 val. eisena pajudės Gedimino prospektu, o baigsis Katedros aikštėje. Taip bandoma atkreipti dėmesį į LGBTQ+ bendruomenės problemas, kurių teisiniai sprendimai yra įšaldyti.

Po Vilnius Pride eitynių-protesto organizatoriai kvies dalyvius į dieninį pasibuvimą Downtown Forest Hostel, į vakarinę dalį „We Are Propaganda” vakarėlyje bei kitus gretutinius renginius.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

73 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist