LGBTQ+ bendruomenės nariai kviečia prisijungti prie Vilnius Pride 2023 eitynių. Renginio organizatoriai pabrėžia, kad „LGBTQ+ žmonės turi išgyventi ne tik globalias ir lokalias krizes, augančias maisto, nuomos, pragyvenimo kainas, bet ir diskriminaciją, teisinį neužtikrintumą, tapatybių kvestionavimą“. Organizatorių teigimu, „metai iš metų situacija Lietuvoje beveik nesikeičia, o mūsų balsai kalbant apie mūsų pačių gyvenimus – negirdimi.“

Liepos 1 dieną (šeštadienį) nuo vidurdienio susirinkę eitynių dalyviai 13 val. pajudės Gedimino prospektu link Katedros aikštės. Katedros aikštėje vyks susirinkimas, kurio metu bus kviečiami pasisakyti bendruomenės nariai.

Šiemet rengiamos Vilnius Pride LGBTQ+ solidarumo eitynės yra protestas, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria LGBTQ+ bendruomenė Lietuvoje, ir reikalauti šių problemų sprendimo. „Lietuvoje iki šiol nėra užtikrinta žadėtoji teisė į partnerystę, jau nekalbant apie santuokos lygybę ar įvaikinimo teisę. Translyčiai žmonės vis dar turi įveikti žeminančius barjerus siekdami teisinės ir medicininės tranzicijos. Į mūsų diskriminaciją teisėsaugos institucijos nežiūri rimtai, o viešai kalbėdami apie savo patirtis rizikuojame būti ne tik diskriminuojami, bet ir cenzūruojami,“ – pažymi renginio organizatoriai.

Renginio organizatoriai nurodo keturis pagrindinius eitynių reikalavimus:

  • kad teisinė ir medicininė tranzicija būtų prieinama visiems trans žmonėms.
  • kad visos ir visi turėtų teisę į santuoką, partnerystę ir įvaikinimą, nepaisant partnerių lyties.
  • kad būtų panaikintos cenzūrą įgalinančios nepilnamečių apsaugos įstatymo nuostatos.
  • kad apsauga nuo diskriminacijos būtų užtikrinta visiems žmonėms.

Renginio organizatorių teigimu, „LGBTQ+ asmenys Lietuvoje tebėra pasitelkiami kaip politiniai įrankiai – siekdamos populiarumo, vienos politinės jėgos mus demonizuoja, o kitos žada kompromisinius pokyčius, tačiau jų net neįvykdo. Kaip galime teigti, kad gyvename laisvoje šalyje, kai ne visiems piliečiams galioja tos pačios teisės? Mes – lesbietės, gėjai, biseksualūs, trans, queer, interlyčiai, aseksualūs ir kitų tapatybių žmonės – esame Lietuvos dalis, tačiau mūsų lygybė valstybės akyse vis dar nėra užtikrinama“.

„2020-aisiais metais Vilniuje kvietėme kartu demonstruotis, 2021-aisiais Kaune priminėme, kad mes esame visur, o šįmet mes vis dar einame, neatbaidyti priešiškos visuomenės, norinčios mūsų nematyti,“ – eitynių šūkį komentuoja renginio organizatoriai.

Renginio organizatoriai kviečia visas ir visus LGBTQ+ bendruomenės narius, juos palaikančius žmones bei organizacijas solidarizuotis ir kartu eiti, demonstruotis ir protestuoti liepos 1-ą dieną Vilniuje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

120 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist