Renginiai

Vilniuje – šimtmetį švenčiančios kariuomenės paradas

Vilniuje šeštadienį vyks atkūrimo šimtmetį švenčiančios Lietuvos kariuomenės paradas.

Renginyje Konstitucijos prospekte dalyvaus aukščiausi šalies vadovai, karinė vadovybė, užsienio šalių delegatai, svečiai iš 27 valstybių.

Vidurdienį Konstitucijos prospekto dalyje ties Nacionaline dailės galerija numatyta vėliavų pakėlimo ceremonija ir iškilminga karių rikiuotė, joje dalyvaus apie 1800 karių, iš viso 49 karių būriai. Be Lietuvos karių rikiuotėje dalyvaus karių būriai arba vėliavų grupės iš 14-os NATO ir partnerių valstybių.

 

Pasibaigus rikiuotei kariai išžygiuos Konstitucijos prospektu Kalvarijų gatvės kryptimi, tuomet nuo Edukologijos universiteto žiedo pusės pajudės karinė technika – visuomenei bus parodyta beveik 80 įvairios paskirties karinės technikos vienetų.

„Nuo seniausių laikų drausminga karių rikiuotė yra ir tinkamo karinio pasirengimo simbolis. Tai galioja ir XXI amžiuje – mūšio lauke kariniai daliniai taip pat privalo veikti darniai, kovos veiksmų sinchronizacijai skiriamas didžiulis dėmesys. Vieninga ir tvarkinga rikiuotė atspindi kariuomenės gebėjimą tinkamai veikti ir mūšio lauke“, – pranešime cituojamas Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys, vadovausiantis paradui.

Parade dalyvaus naujausios Lietuvos kariuomenės pėstininkų kovos mašinos „Vilkas“ prototipai, savaeigės haubicos „PzH 2000”, šarvuoti visureigiai HMMWV, Specialiųjų operacijų pajėgų keturračiai, motociklai ir visureigiai, taip pat įvairios paskirties logistinis transportas, oro gynybos ginkluotė.

 

Sąjungininkai į paradą atgabens tankus, pėstininkų kovos mašinas, savaeigius artilerijos pabūklus, visureigius ir kitą techniką. Jungtinių Amerikos Valstijų kariai specialiai paradui atveš ir visuomenei parodys tolimojo nuotolio oro gynybos sistemą „Patriot”.

Renginio dalyvius skrydžiu virš Konstitucijos prospekto pasveikins NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekančių Belgijos kariuomenės Karališkųjų Karinių oro pajėgų orlaiviai.

Pasibaigus paradui karius scenoje pasveikins grupės „G&G Sindikatas” ir „Biplan”, taip pat bus paskelbtas Kariškos dainos konkursą laimėjęs kūrinys ir jo atlikėjai.

 

Renginį visuomenė galės stebėti abiejose Konstitucijos prospekto pusėse. Karinis paradas vyks nuo Lietuvos edukologijos universiteto žiedo ir tęsis iki Kalvarijų gatvės. Renginį stebėti bus galima ir specialiai įrengtuose ekranuose.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button