Liepos 24-ąją, minint Pasaulinę skendimų prevencijos dieną, plaukimo treneriai, visuomenės sveikatos biuro ekspertai ir ugniagesiai gelbėtojai kviečia šeimas su vaikais į „100 baseinų pikniką“ – smagų renginį apie saugumą vandenyje, pirmuosius ir svarbiausius plaukimo įgūdžius.

Piknikas vyks liepos 24-osios – sekmadienio popietę, 15.00–18.00 valandomis, Neries pakrantėje prie „Baltojo tilto“.

Visos pramogos ir edukacijos laisvos ir nemokamos. Dalyviams patariama turėti savų užkandžių ir pledus jaukiam ir patogiam buvimui, taip pat pripučiamus ar kitokius vandens baseinėlius, vaikams – sausus persirengimo drabužėlius, smagią nuotaiką bei drąsos patirti kažką naujo.

  • Šeimų lauks Sostinės vaikų ir jaunimo centro rengiamos praktinės edukacijos apie pirmuosius ir pačius svarbiausius mokymo(si) plaukti žingsnius – nėrimą ir plūduriavimą. Plaukimo treneriai pakvies tėvelius kartu su vaikais savo atsineštuose ar organizatorių parūpintuose baseinėliuose atlikti vandens pratimus, parodys, kaip saugiai pratinti vaikus prie vandens, panerti, plūduriuoti.
  • Visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ specialistai parodys, kaip suteikti pirmąją pagalbą, taip pat praves sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo skatinimo užsiėmimus – šokio, kontaktinės jogos, kineziterapijos mankštas.
  • Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios  komandos ugniagesiai gelbėtojai pademonstruos skęstančiojo gelbėjimo vandenyje operaciją, papasakos apie saugų elgesį prie vandens telkinių, įvardins tykančius pavojus ir, kaip su jais susidūrus, padėti sau ir kitiems žmonėms.
  • Renginyje pasirodys muzikos žvaigždės – Justinas Jarutis ir grupės „Jautì“ vokalistas Džiugas Širvys. Renginį ves olimpietė Brigita Virbalytė ir aktorius Robertas Lenartavičius.

Saugaus elgesio vandenyje tema – labai aktuali

Vieną vertus – vasarą, kai lauke plius 30, prie vandens telkinių praleidžiame daug laiko. O ir tinkamą vietą susirasti nesunku, nes Lietuvoje turime apie 3000 ežerų ir beveik 30000 kitų vandens telkinių – upių, upelių, tvenkinių, nuostabią pajūrio juostą. Kitą vertus, pastaruosius keletą metų pagal skendimų rodiklius net 4 kartus viršijame ES vidurkį, pagal šį rodiklį mus lenkia tik Latvija.

Pirmieji žingsniai saugumo link – tėvų rankose

Būtina išmokyti vaikus saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens. Ši misija – įmanoma.
Viena iš „100 baseinų pikniko“ organizatorių, naujoji Sostinės vaikų ir jaunimo vadovė Vilma Smaliukienė įsitikinusi, jog skendimų skaičius pavyktų sumažinti, jei į procesą aktyviau įsitrauktų ne tik valstybės institucijos, bet ir šeimos. „Prie vandens telkinių galėtume jaustis saugiau, jei suprastume, kas kelia didžiausią grėsmę vandenyje bei padėtume savo vaikams įgyti bazinius plaukimo įgūdžius – išmokytume juos panerti, plūduriuoti, judėti vandenyje. Tam net nereikia profesionalių plaukimo trenerių, užtenka žingeidžių ir norinčių savo vaikui padėti tėvų pagalbos. Šioms temoms ir skiriamas „100 baseinų piknikas“.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist