Vilniečiai, besidomintys architektūra, antradienio vakarą kviečiami į nemokamą architekto ir tyrėjo Ken De Cooman paskaitą „Prototipavimo architektūra”.  

Rugsėjo 18 dieną kultūros komplekso SODAS 2123 aktų salėje vyksiančios paskaitos metu bus plačiau pristatytas studijos „BC Architects & Studies & Materials” darbas bei kūrybinis procesas vystant inovatyvias statybines medžiagas.

Ši paskaita – tai Vilniuje vykstančių kūrybinių dirbtuvių „Kintantys būviai: miesto medžiagos ir jų trajektorijos“ dalis. Architektams, urbanistams ir visiems,  besidomintiems miestų erdvių pokyčiais skirtame renginyje bus nagrinėjamas miesto kasybos reiškinys (ang. urban mining) bei medžiagų pernaudojimas architektūroje.

Būtent rūpestis mūsų planeta ir ateities kartomis yra vienas iš studijos „BC Architects & Studies & Materials” tikslų.

„Dirbame protu ir rankomis, įsitraukdami į tokias veiklas kaip bendruomenės organizavimas, medžiagų gamyba, sandorių sudarymas ir vykdymas, mokymas ir prototipų kūrimas. Siekiame daryti teigiamą poveikį žmonių idėjoms ir mūsų planetai ir veikiame ateities kartų labui“, – sako „BC Architects & Studies & Materials” kūrėjai.

Architekto Ken De Cooman įkurta kampanija užsiima mišria praktika, projektuoja bei vykdo „statybos aktus“, kuriais siekiama sisteminių pokyčių statybų sektoriuje. Studijos tikslas – kurti ir skleisti bioregioninį, žiedinį, estetišką, įtraukų ir menko technologijų taikymo principu pagamintą dizainą.

Paskaitą apie savo kampanijos praktikas skaitysiantis Ken De Cooman taip pat yra RWTH Acheno universiteto instituto „statybos aktų“ jaunysis profesūros mokslo darbuotojas, filosofijos ir architektūros magistras bei psichologijos kandidatas.

Pradėjęs dirbti architektu, Kenas De Coomanas daugiausia dėmesio skyrė statyboms iš žemės, įgyvendino keletą projektų Europos ir Afrikos žemyne. Šiandien Ken De Cooman yra „BC Materials” direktorius, atsakingas už medžiagų kūrimą.

Jo kompanija „BC Architects“ yra dalyvavusi Venecijos architektūros bienalėje (2018 ir 2023 m.), Oslo architektūros trienalėje (2014 ir 2019 m.) ir tarptautinėje Roterdamo architektūros bienalėje (2018 ir 2021 m.), taip pat yra laimėjusi stipendiją pagal „BeCircular“ bei „Vlaanderen Circulair“ stipendijų programas.

SODAS 2123 ir Architektūros fondo rengiama paskaita vyks rugsėjo 18 d., 18:30 SODAS 2123 aktų salėje, ir bus skaitoma anglų kalba. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba bei Vilniaus miesto savivaldybė.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist