Ne vienerius metus Lietuvoje aštraus maisto kultūrą puoselėjantys ir „aštriagalvių“ bendruomenę buriantys aštraus maisto entuziastai vėl kviečia į tradicija tapusias aštriausių pasaulyje pipirų valgymo varžybas. Išmėginti savo jėgas, pamatuoti ribas arba tiesiog stebėti kaip savo skonio receptorius degina kiti, galėsite rugpjūčio 10-ąją, trečiadienį, Vilniuje.

Į renginį susirinkusių stebėtojų ir save išbandyti atėjusių lauks tradicinio tipo varžybos, kurių metu dalyviai vieną po kito turės įveikti šešis skirtingo aštrumo pipirus. Nuo maloniai šildančių Serrano, kurie dažnai vadinami raudonųjų paprikų vardu, iki aštriausiais pasaulio pipirais nominuojamų Carolina Reaper. 

 „Saldu tikrai nebus“ sako varžybų organizatorius Liudas Pranskevičius bei pažymi, kad šiose varžybose dalyvauti gali tik pilnametystės sulaukę ir varžybų organizatorius nuo atsakomybės atleidžiantį dokumentą pasirašę asmenys, tuo pačiu dokumentu patvirtinantys, kad neserga jokiomis lėtinėmis skrandžio ar žarnyno ligomis. 

„Nors aštrumo kultūra pastebimai sparčiai auga ir aštriau nei „lietuviškai aštriai“ valgančiųjų gretos plečiasi, svarstančius dalyvauti vis tiek noriu įspėti ir paraginti gerai įvertinti savo jėgas. Šių varžybų metu teks susidurti su neeiliniu, iš kojų dažną verčiančiu aštrumu“ , – pranešime žiniasklaidai cituojamas L.Pranskevičius.

Ketvirtąjį kartą Vilniuje aštriausių pasaulyje pipirų varžybas organizuojantis ir pirmąją šalyje išskirtinai tik aštraus maisto parduotuvę „Aštriai aštru“ atidaręs L.Pranskevičius taip pat pasakoja, kad vis dar nustemba, jog dažnas varžybų dalyvis net nenumano su kokiu aštrumu jam teks susidurti. „Žmonės įsivaizduoja, kad valgo aštriai, nes mėgaujasi mūsuose kone populiariausiomis, Jalapenais dar vadinamomis aitriosiomis Chalapos paprikomis, kurios bendroje pipirų aštrumo skalėje stūkso apačioje ir yra priskiriamos prie silpniausiai aštrių  pipirų kategorijos. Tokių į varžybas net nesivežame juokaudami , kad pastarosios skirtos vaikams“, – pasakoja varžybų organizatorius.

„Tad kiekvieną varžybų idėja susižavėjusį asmenį visų pirma kviečiu apšilti gomurį ir pasimatuoti savo jėgas mūsų aštrumo namuose, kurie įsikūrę Vilniuje, Halės turguje. Ten vykstančių degustacijų metu galima aiškiai suprasti koks aštrumas yra jūsų riba, kaip skirtingai kaitina skirtingi pipirai bei kaip į didelį aštrumą reaguoja jūsų organizmas“.

Aštriausių pipirų valgymo varžybas stebėti „Vilnius burger fest“ organizatoriai kviečia jau šį trečiadienį, 19:00, Tymo turguje Vilniuje.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

17 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist