Renginiai

Tarptautinę šokio dieną – šokiai Kudirkos aikštėje

Balandžio 29 d. minima Tarptautinė šokio diena. Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air” sostinės gyventojus bei svečius kviečia prisijungti ir kartu šokio žingsneliu minėti šią dieną. Sekmadienį, 17 val. nuo Kudirkos aikštės Gedimino prospektu pajudės šokėjų profesionalų ir mėgėjų improvizuotas maršas, skirtas tarptautiniam Pinos Bausch projektui.

Prancūzijoje, Čilėje, Airijoje, Ispanijoje ir Vokietijoje – prie šokio projekto prisijungė šimtai miestiečių. Kartu su savo šalių profesionalais jie atlieka specialią, tačiau nesudėtingą  choreografiją „Nelken-Line”, kuri yra filmuoja ir įkeliama į šokio meistrės Pinos Bausch fondo tinklapį.

Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air” ir to paties vardo šokio mokykla, kviečia ir sostinėje sukurti mažą judesio šventę bei parodyti tarptautinei bendruomenei, kad ir Lietuvoje mokame švęsti šokį.

 

„Šis Pinos Bausch projektas sulaukė labai didelio susidomėjimo daugelyje šalių ir vyksta jau antrus metus. Norime ir lietuvius paskatinti prisijungti prie pasaulinės iniciatyvos,” – kartu minėti Tarptautinę šokio dieną kviečia „Low Air” choreografė ir šokėja Airida Gudaitė. „Norime skatinti šokti, judėti ir neprofesionalus, galbūt anksčiau nešokusius, ir nesvarbu, kiek jums metų, koks jūsų darbas ar fizinis pasiruošimas – šis sekmadienis puiki proga išbandyti šį tą naują – šokį,” – šypsosi viena idėjos autorių Airida Gudaitė.

Projekto siūloma choreografija – tai linijos – gerai atpažįstamas Pina Bausch kūrybos elementas. Skirtingus gestus atliekanti žmonių eilė, primena 1982 metais pasirodžiusį choreografės darbą „Nelken” – ir keturis metų laikus.

Šokio judesiai, šiame video 

 

„Sostinės Gedimino prospekte bus rodomi visi keturi metų laikai. Čia kiekvienas judesys turi savo sezoną. Pavasaris – žema žolė, vasara – aukšta žolė ir saulė, ruduo – lapai krenta, žiema – šiurpulingai šalta. Kaip tai pasakyti be žodžių? Tik judant į priekį visus metus!” – miestiečius išokti kviečia Airida Gudaitė.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button