Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, vykdydama Skaitymo skatinimo programos ankstyvojo skaitymo skatinimo projektą „Knygų startas“, kurio tikslas aprūpinti naujagimių sulaukusias šeimas pirmosiomis knygomis ir metodine medžiaga apie ankstyvojo skaitymo naudą, kviečia rašytojus ir dailininkus kurti knygą, atitinkančią 2‒4 metų vaikų psichologinės ir motorinės raidos, ankstyvojo amžiaus recepcijos ypatumus, poreikius ir interesus.

Konkurso tikslas – išrinkti geriausią naujai sukurtą knygą, skirtą 2‒4 metų amžiaus vaikams, bei paskatinti ankstyvojo amžiaus vaikams skirtų knygų kūrybą Lietuvoje. Laimėjusios knygos autoriui ar autorių kolektyvui bus skiriamas 5 000 eur piniginis prizas.

Tai jau antras toks organizatorių skelbiamas konkursas. Pirmame konkurse buvo kviečiami kūrėjai kurti knygą 0–3 m. vaikams. Jam buvo pateikti 27 knygų maketai, iš kurių išrinkta knyga nugalėtoja – autorės Indrės Pliuškytės-Zalieckienės knyga „Kapt kapt kapt“, kurią nuo 2021 m. lapkričio 29 d. gauna visos šeimos Lietuvoje, susilaukusios naujagimių. Planuojama, kad antrąjį konkursą laimėjusi knyga papildys šiuo metu dalijamus lauknešėlius ir taip pat bus dalijama visoms naujagimių susilaukusioms šeimoms Lietuvoje.

Knygų maketų laukiama iki 2023 m. spalio 15 d. el. paštu [email protected]. Konkurso rezultatai skelbiami ne vėliau kaip 2023 m. lapkričio 30 d. Vienas menininkas (ar menininkų grupė) konkursui gali pateikti vieno kūrinio maketą.

Pateiktų maketų vertinimo komisiją sudarys 5 nariai, atstovaujantys sritims, susijusioms su vaikų raida, vaikų literatūra ir knygos menu: dailėtyrininkas, edukologas, literatūrologas ir kt.

Konkurso nugalėtojas (-ai) bus skelbiamas (-i) Nacionalinės bibliotekos interneto svetainėje www.lnb.lt, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos svetainėje https://lrkm.lrv.lt/, Skaitymo skatinimo programos svetainėje www.skaitymometai.lt, ir ELTA, taip pat informuojamas (-i) asmeniškai. Individualūs konkurse dalyvavusių kūrinių vertinimai viešai neskelbiami.

Konkurse dalyvaujama pateikiant užpildytą patvirtintos formos paraišką (Nuostatų 1 priedas), Originalumo deklaraciją (Nuostatų 2 priedas) ir atsiunčiant Kūrinį iki skelbime nurodytos datos skelbime nurodytu adresu.

Knyga privalo atitikti konkurso organizatorių suformuluotus specifinius reikalavimus, kurie išsamiai aprašyti konkurso nuostatuose.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist