Skaitymo festivalis – šventė, skirta skatinti ir populiarinti skaitymą, literatūrą, šiuolaikinių ir klasikinių kūrinių autorius. Rugsėjo 7-8 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kieme (Trakų g. 10) festivalio lankytojus pakviesime ieškoti romantikos ir romantizmo šių laikų greitai kintančioje aplinkoje. Ketvirtą kartą organizuojamas Skaitymo festivalis pasitinka šūkiu „Būčiau romantiku, bet…“. Kiekvienas dalyvaujantis galės prisipažinti, kodėl kartais sunku ar lengva būti romantiku ir kaip gera literatūra mums padeda atitrūkti nuo kasdienybės rūpesčių.

Skaitymo festivalio lankytojai pajus tikrą kontrastą tarp kartais banaliai saldžių romantikos standartų (rožinių plakatų, cukraus vatos, katinukų, lempučių ir kt.) ir gilesnių romantizmo idėjų bei prasmių paieškos šių dienų visuomenėje. Festivalio programa teigia ir klausia: ar romantizmo vertybės gali rasti vietą mūsų gyvenime?

Tai padės išsiaiškinti poetai Lina Buividavičiūtė ir Marijus Povilas Elijas Martynenko, kurių poezija be galo atvira ir tikra. Taip pat tinklaraštininkas „Valtininkas“, kuris kalbės apie svajonių išpildymą.

Romantizmas ir tikri romantikai žavisi kelionėmis ir tolimais kraštais, nuotykiais ir iššūkiais. Apie gyvenimą kitur – Malaizijoje – ir kūrybinius įkvėpimus rašant knygą „Stasys Šaltoka“ kalbės rašytoja Gabija Grušaitė. Prof. Liudas Mažylis, tikras nuotykių ieškotojas, pramintas šių laikų Šerloku Holmsu, festivalio metu pristatys knygą „99 metai po įvykio“ ir papasakos apie atradimus archyvuose.

Romantikai nėra tik svajotojai ar nuotykių ieškotojai. Jiems visais laikais buvo svarbi kūryba, įkvėpimas ir kūrybiškumas. Kūrybos namai Kregždynas (rašytoja Viktorija Urbonaitė ir fotografė Laima Penek) praves kūrybiškumo pamoką. Apie kitokį, paviršutinišką kūrybiškumo suvokimą bus galima diskutuoti su Ryčiu Zemkausku.

Šalia visų šių susitikimų bei knygų pristatymų abi festivalio dienas lankytojai bus kviečiami pademonstruoti savo kūrybines galias. Bus galima pamėginti pasigaminti tikro vaško žvakę, susikurti savo atviruką, knygos skirtuką, ženkliuką, papuošti aplikacija į festivalį atsineštą tekstilę bei sudalyvauti įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse.

Festivalio lankytojai gali rinktis iš 50 programoje esančių renginių, tarp kurių ir Gyčio Ambrazevičiaus, Kūjelių bei Solo Ansamblio pasirodymai.

Kviečiame visus pasimatyti rugsėjo 7 ir 8 dienomis bibliotekoje ir kartu pasvarstykime, kas yra šiandieninis romantikas. Gal tai tu?

Daugiau informacijos apie Skaitymo festivalį skaitymofestivalis.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naująją Šnipiškių aikštę?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist