Pristatome šio savaitgalio (rugsėjo 30 – spalio 2 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. Aš sodinu

Kur? Litexpo Kada? Spalio 1 d. (šeštadienis)

Augalų mylėtojai kviečiami apsilankyti rudens sodinukų mugę.

Rugsėjo pabaiga ir spalio pradžia yra puikus metas sodinukams, jūsų pasodinto augalo komfortu pasirūpins gamta, o pavasarį jau galėsite džiaugtis pirmaisiais lapeliais arba žiedais.

Palčiau apie renginį skaitykite čia.

2. Ekskursijos naujame „Lietuvos geležinkelių“ biure

Kur? Pelesos g. 10 Kada? Spalio 1 d. (šeštadienis)

Senas biurų pastatas, kuris po rekonstrukcijos tapo pagrindine „Lietuvos geležinkelių“ būstine. Gal dabar tai – pats romantiškiausias biuras visame Vilniuje? Ateik ir sužinosi!

Spalio 1 d., 11:30 val., 12:30 val., 13:30 val., 14:30 val., 15:30 val.

Dalyvių skaičius ribotas, todėl prašome registruotis čia.

3. Tarptautinė muzikos diena muziejuje

Kur? Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus Kada? Spalio 1 d. (šeštadienis) 12:00 val.

Spalio 1 d. – Tarptautinę muzikos dieną – kviečiame į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų išgirsti apie elektroninės muzikos pradininkę Clarą Rockmore ir unikalaus skambesio instrumentą tereminą, nuo kurio šiandien skaičiuojame šiuolaikinės muzikos istoriją.

4. Pasakų parkas

Kur? Pasakų parkas Kada? Spalio 1 d. (šeštadienis) 19:00 val.

Legendomis apipintas Vilniaus „Pasakų parkas“ kviečia neįprastam pasivaikščiojimui. Kol ausinėse skamba čia pat esančios, į pasimatymą parke atėjusios merginos istorija, šviesų žaidimai ir netikėtos vizualinės užuominos audrina drauge su ja keliaujantį žiūrovą: kur baigiasi šios vietos pasaka ir kur prasideda realybė? O gal šis pasivaikščiojimas – tik dar vienas mitas?

„Pasakų parkas“ mitologizuoja realius nusikaltimus ir į blankią pasakojimus papildančių instaliacijų šviesą ištraukia miesto legendų pabaisas – ne tas, kurios slepiasi po lovomis, o tas, dėl kurių atsigręžiate per petį kaskart, kai klaidžiojate parko šešėliuose. Beje, jie irgi turi savo istoriją.

5. Spalio mėnesio Sena.lt knygų mugė

Kur? CUP Kada? Spalio 1 d. (šeštadienis) nuo 11:00 val.

2022 m. Spalio 1 d. ŠEŠTADIENĮ, prekybos centre CUP įvyks jau tradicija tapusi Sena.lt knygų mugė.

Mugėje veiks knygų turgelis, kuriame galėsite pirkti ir parduoti knygas. Pirkėjai galės pasirinkti iš daugiau kaip 3000 knygų.

6. Gamtos detektyvai

Kur? Markučių dvaras Kada? Spalio 2 d. (sekmadienis) 10:00 val.

Žygio metu jus susipažinsite su saugomų rūšių sąrašu ir jo svarba, sužinosite apie invazines Lietuvoje rūšis, šių organizmų patekimo į Lietuvą istoriją, naikinimo būdus, jų daroma žalą ekosistemai bei išmoksite kaip elgtis gamtoje atradus saugomus arba invazinius organizmus.

Biologinės Markučių parko įvairovės tyrinėtojai šiame žygyje naudosis žiūronais, entomologiniu tinkleliu, didinamaisiais stiklais, nešiojamuoju mikroskopu ir kitais įrankiais, o pažangieji gamtos detektyvai turės galimybę į savo arsenalą įtraukti ir išmaniojo telefono programėlę iNaturalist.

7. Evelina Sašenko: Je Chante Piaf

Kur? Šv. Kotrynos bažnyčia Kada? Rugsėjo 30 d. (penktadienis) 19:00 val.

Talentingoji Evelina Sašenko į sceną žengia su pirmąją ir amžina savo meile – Edith Piaf. Būtent šios prancūzų dainininkės kūryba bei dainos Eveliną lydi nuo mokyklinio suolo iki šių dienų: pradedant paaugliškai drąsiu ir talentingu pasirodymu „Dainų dainelėje“, baigiant pilnutėlėmis Šv. Kotrynos salėmis karjeros įkarštyje.

8. XII tarptautinis Šv. Jokūbo festivalis

Kur? Lietuvos nacionalinė filharmonija Kada? Spalio 1 d. (šeštadienis) 19:00 val.

Rugsėjo 10 – spalio 30 dienomis į sostinės ir kitų miestų koncertines erdves pakvies XII tarptautinis Šv. Jokūbo festivalis, kuris šiemet klausytojams dovanos trylika chorinės ir kamerinės muzikos koncertų. Svarus kultūros reiškinys jau eilę metų yra rengiamas valstybinio choro „Vilnius“ bei brolių dominikonų inciatyva, suteikiančia unikalią progą pasiklausyti žymių Lietuvos ir užsienio atlikėjų, išgirsti retai atliekamą, ar dar negirdėtą Europos šalių chorinę muziką, vertingas lietuvių kompozitorių programas ir net specialiai festivaliui sukurtas premjeras.

9. Tautinio paveldo rytmetys

Kur? Tuskulėnų dvaro rūmų kiemas Kada? Spalio 1 d. (šeštadienis) 10:00 val.

Kviečiame visus – didelius ir mažus – į Tautinio paveldo rytmetį, kuris vyks Tuskulėnų dvaro rūmų kieme spalio 1 d. 10:00 val.

Rytmetį pradėsime nuotaikingomis įvairių etninių regionų dainomis ir žaidimais. Gerą nuotaiką kurti padės etnomuzikos ansamblis „Vilniaus Ūla“. Susipažinsime su įvairių regionų tautinio kostiumo ypatumais, o renginį užbaigsime visus Lietuvos regionus vienijančiu elementu – karpiniais, puošusiais visų etninių regionų namų interjerą. Karpinių meno mokys tautodailininkė Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė, kuri 2007 m. buvo apdovanota Aukso vainiku kaip geriausia šalies liaudies meistrė.

10. „Hack4Vilnius“ 2022

Kur? Vilnius Tech Kada? Rugsėjo 30 d. – spalio 2 d.

Jau penktąjį rudenį iš eilės į sostinę grįžta „Hack4Vilnius” hakatonas! „Hack4Vilnius” grįžta atsinaujinęs – kūrėjų lauks nauja įkvepianti vieta ir papildoma techninės įrangos (angl. Hardware) kryptis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

15 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.