Pristatome šio savaitgalio (rugpjūčio 27-29 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. Istorinė Šv. Baltramiejaus mugė

Kur? Savičiaus gatvė Kada? Rugpjūčio 28 d. (šeštadienis)

2021 m. rugpjūčio 28 d. Vilniuje, Senųjų amatų dirbtuvėse ir greta jų gatvėje adresu Savičiaus g. 10, Vilnius vyks simbolinė Istorinė Šv. Baltramiejaus mugė – vėlyvųjų viduramžių ir Renesanso epochos miesto amatų, menų ir cechų tradicijų šventė.

Nors mugė vilniečiams žinoma nuo XVII amžiaus vidurio, kuomet ji buvo paminėta pirmajame puodžių cecho statute 1664 metais, jos išvakarės siekia 1495 m. rugpjūčio 24-ąją. Tuomet Šv. Baltramiejaus dienos išvakarėse didysis kunigaikštis Aleksandras patvirtino pirmojo LDK cecho statutą ir Vilniaus auksakalių cechui buvo suteikta valdovo privilegija.

Organizatoriai vilniečius ir miesto svečius kviečia drauge paminėti šią miesto amatininkų šventę. Istorinė Šv. Baltramiejaus mugė – sertifikuota Lietuvos tautinio paveldo dalis, atgaivinamų amatų, miesto kultūros tradicijų puoselėtoja. Ši atgaivinta šventė yra nematerialaus kultūrinio paveldo vertybė, reikšmingai stiprinanti Vilniaus istorinio miesto centro – UNESCO Pasaulio paveldo vietovės kultūrinį turinį ir svarbą.

2. Le Dîner en Blanc Vilnius 2021

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugpjūčio 27 d. (penktadienis)

Vienu iš laukiamiausių metų renginių tapusi paslaptingoji vakarienė Le Dîner en Blanc Lietuvoje bus surengta jau aštuntąjį kartą. Kaip visada, renginio vieta, nelaužant pasaulinių tradicijų, bus laikoma paslaptyje iki pat paskutinės minutės. Taip pat bus nelaužoma ir vilnietiškoji Le Dîner en Blanc tradicija – šiuo renginiu palydėti vasarą.

3. Dvarokas‘21

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugpjūčio 29 d. (sekmadienis) 15:00 val.

Rugpjūčio 29 d. griausmingiausias Lentvario (Graužio) ežero pakrantėje vyksiantis tęstinis festivalis „DVAROKAS‘21“ džiugins roko ir alternatyvios muzikos gerbėjus. Šiais metais festivalio programoje žinomas režisierius Aleksandras Špilevojus kartu su keturiais aktoriais ir penkiais grupės „Colours of Bubbles“ nariais pristatys muzikinį spektaklį – koncertą intriguojančiu pavadinimu „Neišmoktos pamokos“. Festivalyje koncertuos Lietuvos džiazo atlikėja, Lietuvos balso finalistė Elizabeth Olshey, klaipėdiečių muzikos grupė „Poezijos medžiotojai“, Londono moderniosios muzikos instituto absolventas Benignas Grybauskas, svečias iš Ukrainos Vladimir Kushnir, Lentvario M. Šimelionio gimnazijos gimnazistė Kristina Švilpauskaitė, alternatyviosios muzikos grupė „Sintetinė meilė“ bei roko ir metalo grupė „Anaphora“.

4. Vilnius Swimming Marathon 2021

Kur? Lentvaris Kada? Rugpjūčio 28 d. (šeštadienis) 07:00 val.

Nepavyko sudalyvauti debiutiniame Vilniaus plaukimo maratone 2020 metais? O galbūt taip patiko, kad norėtumėte startuoti ir vėl?

radėjome su 300 dalyvių, kurie varžėsi 300 m, 1 km, 2 km ir 5 km distancijose. Po sėkmingo starto nematome priežasčių kodėl negalėtume pateisinti renginio pavadinimo jau 2021-aisiais, taigi įtraukėme ir 10 km plaukimo distanciją + renginio išvakarėse siūloma naujovė – akvatlono varžybos!

5. LVSO | THE QUEEN SYMPHONY

Kur? Vilniaus paveikslų galerijos kiemas Kada? Rugpjūčio 27 d. (penktadienis) 19:00 val.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir maestro Gintaras Rinkevičius pristato unikalų, teatrališką turkų kilmės britų kompozitoriaus Tolga Kashifo (g. 1962) kūrinį „The Queen Symphony“, sujungiantį legendinės grupės „Queen“ kūrybą ir simfoninę muziką. „Norėjau atskleisti pirmykštę šios didžios muzikos esmę. Norėjau sukurti ką nors daugiau, nei paprastą orkestruotę, ir atradau, kad neatsiejama „Queen“ muzikos dalis yra šiuolaikinio klasikinio žanro kalba“, – teigia T. Kashifas. Pasak legendinio grupės „Queen“ gitaristo Briano May, „The Queen Symphony“ – tai žmogaus su nauju požiūriu ir unikaliu mąstymu darbas. „Aš įsitikinęs, kad šis kūrinys, kaip ir kiti dalykai susiję su „Queen“, gali sukelti ir neigiamą reakciją. Jis laužo daugumą simfoninės formos taisyklių. Bet aš taip pat įsitikinęs, kad ši simfonija taps nemirtingu orkestrų repertuaro favoritu, nes visada surinks pilnas koncertų sales“, – sako B. May.

6. SISTERS ON WIRE | Pagrindinis vasaros koncertas

Kur? Vasaros terasa Kada? Rugpjūčio 27 d. (penktadienis) 20:00 val.

Paskutinį vasaros savaitgalį praleiskime kartu su gera muzika, draugais, šokiais, juoku ir pačiais nuostabiausiais jausmais! Nekantriai laukiame tavęs jau Rugpjūčio 27 dieną (penktadienį) Vasaros terasoje, Vilniuje. Sustabdykime akimirką kartu!

7. Lietuvos vandens slidinėjimo čempionatas

Kur? Gelūžės ežeras Kada? Rugpjūčio 28 d. (šeštadienis) 10:00 val.

Rugpjūčio 28 d., nuo 10:00 val. vyks jau 53-iasis Lietuvos vandens slidinėjimo (slalomo rungties) čempionatas, kuris, kaip ir kasmet, organizuojamas Gelūžės ežere, Pilaitėje, Vilniuje.

8. Evgenya Redko | AKUSTINIS

Kur? Vasaros terasa Kada? Rugpjūčio 28 d. (šeštadienis) 20:00 val.

Evgenya mėgsta transformuotis ir keistis tarsi pati būtų meno kūrinys. Ir, beje, tie virsmai jai puikiai sekasi.Šįkart Redko pasirodys naujame formate. Pirmą ir vienintelį kartą šią vasarą dainininkė pristatys akustinę, už širdies griebiančią programą.

Koncerto metu naujai suskambės atlikėjos albumų „Deivės“ ir „SOS“ dainos. Ir nors tai bus akustinis koncertas, ant scenos Evgenya lips toli gražu ne su vienu instrumentu. Ją lydės visa gyvo garso grupė.

Bus romantiškiau, jautriau, atviriau. Štai toks emocionalus ir intymus vakaras nusimato šios vasaros pabaigoje.

9. ZOOPARK 3-iasis gimtadienis

Kur? Zoopark Kada? Rugpjūčio 27-28 d.

Paskutinis vasaros savaitgalis bus kupinas šypsenų ir geriausių emocijų! Juk Zoopark gyvūnai, jų prižiūrėtojai ir visi lankytojai švęs TREČIĄJĮ Zoopark gimtadienį!

Susitikime rugpjūčio 27 ir 28 d. smagiame gimtadienio šurmulyje!

10. Draugų ir sporto šventė

Kur? Vingio parkas Kada? Rugpjūčio 29 d. (sekmadienis) 11:00 val.

2021 m. rugpjūčio 29 d. (sekmadienį) 11-14 val. aktyvaus užimtumo centras EIK tęsdamas smagią tradiciją – vasarą išlydėti draugų ir bendraminčių būryje – kviečia į Draugų ir sporto šventę Vingio parko stadione. Šiais metais renginyje bus penkiskart daugiau geros nuotaikos, sportinio azarto, draugiškų šypsenų ir linksmo šėlsmo, nes Draugų ir sporto šventė jau 5-oji!

Draugų ir sporto šventė šiemet galingai skambės Afrikos būgnų ritmu. Ir bus dar labiau ratuota: jos metu ne tik vyks 2-osios žmonių su negalia bėgimo su triračiais (Frame Running) varžybos Vilnius Open taurei laimėti, bet ir bus pristatyta nauja rungtis – vežimėlių slalomas. Taip pat bus galima išmėginti savo jėgas draugiškose integruoto krepšinio varžybose. O ilgamečiai mūsų bičiuliai, „Tapk čempionu“ komanda, pakvies linksmai pažaisti šeimas su mažiausiais šventės dalyviais – būsimais čempionais.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.