Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (27-asis metų savaitgalis)

Pristatome šio savaitgalio (liepos 8-10 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. SPOT | tarptautinis gatvės menų festivalis

Kur? Įvairios vietos Kada? Liepos 8-10 d. (penktadienis)

Menų spaustuvės organizuojamas tarptautinis festivalis SPOT, šiais metais Vilniuje vyks jau penktąjį kartą ir visus vilniečius bei miesto svečius pakvies atrasti gatvės menus ir į kasdieninį miesto gyvenimą pažvelgti kiek kitomis akimis.

 

Tarptautinis gatvės menų festivalis – SPOT vyks liepos 7-10 dienomis, o šių metų festivalio tema – teritorijos ir ribos.

2. Gyvosios archeologijos dienos

Kur? Kernavė Kada? Liepos 8-10 d.

XXII tarptautinis eksperimentinės archeologijos festivalis „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ sugrįžta pilna jėga!

 

Šią vasarą, šalia tradicinio senųjų amatų ir archajiško gyvenimo būdo pristatymo, vyks viduramžių kovų inscenizacijos, istorinių kostiumų pristatymai, skambės archajiška muzika, vyks edukaciniai konkursai, archajiški žaidimai ir atviros mokslininkų paskaitos bei diskusijos.

Tarptautinis renginys, pristatantis Lietuvos ir kaimyninių kraštų kultūrines ištakas, kviečia praleisti tris dienas istorinėje sostinėje – Kernavėje.

3. Festivalis „Ačiū, savanoriai!“

Kur? Baltasis tiltas Kada? Liepos 9 d. (šeštadienis) 16:00 val.

 

Jau šį šeštadienį, liepos 9 d. 16 val., Vilniuje, prie Baltojo tilto, vyks organizacijų „Stiprūs kartu“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus organizuojamas festivalis, skirtas padėkoti visiems savanoriams už jų darbą. Festivalyje laukia diskusija, kurioje dalyvaus ir Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, po jos – žinomų Lietuvos atlikėjų koncertas.

Į padėkos festivalį kviečiami visi savanoriai, nesvarbu, kur ir kokia forma savanoriaujama – šis renginys skirtas būtent jiems. Festivalyje laukiami ir rėmėjai, kurie ženkliai prisidėjo įgyvendinant įvairių organizacijų iniciatyvas. Žinoma, taip pat kviečiami visi žmonės, kurie savo buvimu nori išreikšti padėką ir garsiai tarti „Ačiū, savanoriai!“.

4. Regata „Rowing Masters Sprint 2022“

Kur? Trakai Kada? Liepos 9-10 d.

 

Po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos į Galvės ežero trasą sugrįžta meistrų regata „Rowing Masters Sprint 2022“. Renginys Trakų irklavimo bazėje vyks liepos 9-10 dienomis, o jame laukiami visi – irkluojantys daug metų, tik pradedantys ar tiesiog mėgstantys šią sporto šaką.

5. VILNIUS ORE

Kur? Vingio parkas Kada? Liepos 10 d. (sekmadienis)

Antrus metus vyksiantis miesto muzikos festivalis „Vilnius ORE“ grįžta su unikalia programa. Liepos 10-15 dienomis sostinės Vingio parke esančiame VU Botanikos sode išvysime Vaidą Baumilą, GJan, Vidą Bareikį, G&G Sindikatatą, projekto „X Faktorius“ finalininkus bei „Repo herojų“ dieną.

 

6. Nemokamos riedėjimo treniruotės

Kur? Vingio parkas Kada? Liepos 9 d. (šeštadienis) 10:00 val.

VŠĮ „Terrasport“ akademija, kartu su Vilniaus miesto savivaldybe, vasarą, šeštadieniais (esant tinkamoms hidrometeorologinėms sąlygoms) Vingio parke ves nemokamas riedučių pamokas pradedantiesiems riedutininkams (atskiros pamokos suaugusiems ir vaikams).

7. Naktinė kritinė masė

Kur? Katedros aikštė Kada? Liepos 8 d. (penktadienis) 23:00 val.

Laukiame jūsų liepos 8 d. (penktadienį) Katedros aikštėje ( prie varpinės bokšto )! Sekite naujienas ir kvieskite draugus. Kviečiami visi: dviratininkai, elektriniai paspirtukininkai, riedutininkai, vienaratininkai ir taip toliau.

Kritinė Masė (angl. Critical Mass) – tai visame pasaulyje tuo pat metu vykstanti akcija, kurioje žmonės dviračiais masiškai užima gatves. 

8. Opium Pieva

Kur? Kūdrų Parkas Kada? Liepos 10 d. (sekmadienis) nuo 15:00 val.

Antrasis bandymas šią vasarą užšokti Kūdrų parką – ateinantį sekmadienį.

9. Muzika permainų amžiuje

Kur? Trakų Vokės dvaras Kada? Liepos 8 d. (penktadienis) 19:00 val.

Liepos aštuntąją vilniečiai turės unikalią galimybę išgirsti lietuvę Ūlą Kinder, barokinio smuiko virtuozę, kuri šiam koncertui atvyko iš Jungtinių Amerikos valstijų. O kartu su ja gros Lietuvoje gerai žinomas klavesinininkas Vilimas Norkūnas, kuris gros gražiausiu klavesinu Pabaltijo šalyse.

Nuostabus Trakų Vokės dvaras įsikūręs netoli Vilniaus prie Vokės upės. Nuo XIX a. priklausęs grafams Tiškevičiams, dvaras laukia lankytojų, pasipuošusių ir pasirengusių pasimėgauti dvaro sodais ir rūmų grožiu. Dvaro rūmai naujai restauruoti, sutvarkytas fontanas ir parkas, kurį kadaise įkūrė garsus landšafto architektas E. Andre.

10. Paroda | KAS Į VIRŠULUS?

Kur? Viršuliškių gatvė 43 Kada? Liepos 8-10 d.

Kviečiame susipažinti su vienu mažiausių Vilniaus rajonų – Viršuliškėmis. Paroda „Kas į Viršulus?“ pradedame naują tyrimų ciklą, skirtą tariamai neįdomiems Vilniaus rajonams.

Viršuliškės – tai ir Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikus menantis kaimas, ir svarbus Vilniaus radiofikacijos istorijos epizodas, ir išskirtinė Vilniaus žydų atminties vieta, taip pat – XX a. aštuntame dešimtmetyje pastatytas gyvenamasis rajonas – Vilniaus plėtros į vakarus rezultatas.

Parodos darbo laikas: ketvirtadieniais–penktadieniais, 16–20 val. ir šeštadieniais–sekmadieniais 11–19 val., parodos lankymas nemokamas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
17 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button