Savaitgalį į sostinę sugrįžta ilgai lauktas Kaziukas! Tradicinė pavasario mugė prasidės penktadienį, kovo 8 d., o vilniečius ir miesto svečius apsilankyti joje kvies skambios lietuvių liaudies dainos „Eisva mudu abudu“ motyvais. Šurmuliuojant Kaziuko mugei, centre ir senamiestyje numatomi eismo ribojimai, keisis viešojo transporto judėjimas. 

„Šiais metais Kaziuko mugė tampa ne tik pavasario, bet ir šimtmetį mininčios Lietuvos Dainų šventės šaukliu. Daugeliui puikiai pažįstamos dainos „Eisva mudu abudu“ motyvas kvies pasinerti į pirmojo pavasario renginio Vilniuje šurmulį ir pasiruošti tam, kas mūsų vis laukia vasarą, kai ne tik senamiestis, o visa sostinė taps didele Dainų šventės scena“, – sako Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Tradicinėje eisenoje – lietuvių liaudies dainų motyvai

Tradiciškai Kaziuko mugė prasidės penktadienį, 14 val. – iš Nepriklausomybės aikštės link Katedros aikštės patrauks amatininkų ir kitų mugės dalyvių eisena su Šv. Kazimieru priešakyje. 

„Dainos ir šokiai į Kaziuko mugę šįkart atviliojo ir dar vieną lietuvių liaudies dainose dažnai apdainuojamą porą – tai 3 metrus siekiančios specialiai mugei sukurtos Mergelės ir Bernelio gatvės lėlės. Su jomis pasilabinti bus galima senamiesčio gatvėse visos mugės metu, o drąsiausieji galės kartu pasisukti ir šokio sūkuryje“, – teigia mugės režisierė Justina Ramoškienė.

Šokti ir dainuoti kartu kvies ir tradicinės lietuvių liaudies muzikos atlikėjai: „Ratilai“, „Vydraga“, postfolkloro grupė „Robaksai“. Kovo 8 d., 15 val. šventiniame mugės atidarymo koncerte Katedros a. šiuolaikiškai sukurtą lietuvių liaudies kūrinių programą „Virsmas“ pristatytas Karolio Ramoškos, Marijos Grabštaitės ir Sigito Gailiaus trio.

Katedros aikštėje taip pat bus galima sugroti šių metų Kaziuko mugės šūkiu tapusios dainos „Eisva mudu abudu“ melodiją. 

Šiemet Kaziuko mugėje dalyvaus daugiau nei 800 prekeivių, prekiaujančių ne maisto prekėmis, ir per 400 prekiaujančių maisto gaminiais. Visoje mugės teritorijoje veiks 13 lauko kavinių. Sudėjus visus prekybininkų paviljonus, senamiesčio gatvėmis nusidriektų kiek ilgesnė nei 4,5 km eilė. 

Vaikų Kaziukas ir Smagurių kiemas

Gražia tradicija tampantis Vaikų Kaziukas lankytojų lauks visą šeštadienį nuo 11 val. prekybos centre „G9“. Čia bus galima ne tik susipažinti su jaunųjų kūrėjų darbais, bet ir sudalyvauti tradicinių amatų, kaip verbų rišimo, juostų ir sodų pynimo, karpinių iš popieriaus, meduolių dekoravimo edukacinėse dirbtuvėse. 

Gardžiausia šių metų naujiena – tai Smagurių kiemas Lukiškių aikštėje: čia visą Kaziuko mugės kulinarinę įvairovę pristatys daugiau nei 140 prekybininkų iš Lietuvos bei kaimyninių šalių. 

Smagurių kiemas taps traukos centru ieškantiems netradicinių skonių ir patirčių: šalia gausybės įvairiausių saldumynų, iš kaimyninės Latvijos, drauge su taip lietuvių pamėgtomis pieniškomis „Karvutėmis“, atkeliauja ir šeši mediniai gyvūnėliai. Jais papuošta senoviška karuselė džiugins mažuosius mugės visas tris dienas.

Mugėje – palaikymas Ukrainai

Simboliškai bus palaikomi ir Ukrainą ginantys kovotojai. Šalia Katedros aikštės esančiame Odminių skverelyje klegės „Laisvės paukščiai“, kuriuos paleisti ragins organizacija „Stiprūs kartu“ ir „Pakruojo dvaras“. 

Jie kvies visus drauge kurti inkilus, juos įsigyti, o surinktos lėšos bus skirtos Lietuvoje gaminamiems Lietuvoje gaminamiems saugaus kario paketams, kurių reikia Ukrainos kariams, kovojantiems už mūsų visų laisvę. Padovanoti grįžtantiems paukščiams namus, o Ukrainai – sparnus bus galima ir aukcione, kuris vyks sekmadienį 12.30 val. Katedros a. Aukcioną ves Edmundas Jakilaitis.

Kaziuko mugės 2024 m. programa

Visą penktadienį Kaziuko mugės gatvėse ir scenoje sutiksime folkloro grupę Ratilai, Postfolkloro grupę Robaksai, folkloro grupę Vydraga, Folkloro ansamblį Šaltinėlis. Šeštadienį ir sekmadienį prisijungia Lenkų folkloro ansamblis Gžegožanie, Folkloro ansambliai Santaka iš Jurbarko ir Varėnos rajono, Folkloro ansamblis Šviesa, Vokalinis ansamblis Melodija, Grigiškių kultūros centro moterų klubas Santal. Prie folkloro ansamblių prisijungs mus pašokdinti ir liaudies šokių kolektyvai – Jaunimo tautinių šokių kolektyvas Vaiva; Senjorų liaudiškų šokių grupė Lendrūnas, Vilniaus senjorų tautinių šokių kolektyvas Ainiai, Jaunimo tautinių šokių grupė Dalužė, Folkloro šokių grupė Nėris.

Taip pat visas dienas mugės lankytojus drauge dainuoti ir šokti kvies šešiolika, autentiškais tautiniais rūbais aprengtų, profesionalių aktorių. Šiais metais prie išskirtinės Kazimiero ir kojūkininkų komandos prisijungs dar dvi, specailiai šai mugei naujai sukurtos 3 m. aukščio, tautiniais rūbais pasidabinusios mergelės ir bernelio marionetės.

Gedimino prospekto pradžioje tradicinius rankdarbius, o T. Vrublevskio g. pradžioje tradicinius maisto gaminius pristatys Lietuvos tautinio paveldo atstovai. Šventaragio gatvės pradžioje nusidrieks Kūrėjų meistrų respublikos atstovų palapinės. Sendaikčiais bus prekiaujama Maironio gatvėje, už sankryžos su Malūnų gatve. Išskirtinių Lietuvos dizainerių kurtų drabužių ir aksesuarų bus galima įsigyti Dizaino alėjoje, įsikūrusioje Katedros aikštėje, šalia Gedimino paminklo.

PENKTADIENIS (Kovo 8 d.)

14 val. TEATRALIZUOTOS ŠV. KAZIMIERO EITYNĖS – nuo Nepriklausomybės a.

Kasmet Kaziuko mugės pradžią skelbia Šv. Kazimieras, Gedimino prospektu Katedros link žygiuodamas drauge su amatininkais, folkloro ansambliais. Kaziuko mugės šaukliais, įvairiais istoriniais personažais. Šiemet, minint Lietuvos Dainų šventės šimtmetį, eisenos dalyviai praeivius kvies kartu dainuoti mugės pagrindiniu šūkiu tapusią lietuvių liaudies dainą „Eisva mudu abudu“. Prie teatralizuotų eitynių šiais metais prisijungs trijų metrų aukščio lėlės – mergelė ir bernelis, kaip pagrindinis visų lietuvių liaudies dainų simbolis.

15 val. IŠKILMINGAS MUGĖS ATIDARYMO KONCERTAS – Katedros a.

Atlikėjų duetas Karolis Ramoška ir Marija Grabštaitė drauge su perkusininku Sigitu Gailiumi specialiai Kaziuko atidarymui paruošė lietuvių liaudies kūrinių programą, įvilktą į šiuolaikinės muzikos rūbą. Išgirsime populiaras senąsias lietuvių liaudies dainas visiškai nauju skambesiu.

ŠEŠTADIENIS (Kovo 9 d.)

10-18 val. PRAMOGINIAI RENGINIAI IR KONCERTAI – Katedros a.

11 val. VAIKŲ KAZIUKO ATIDARYMAS – Prekybos centre G9

Vaikų rankdarbių mugėje vyks senųjų amatų dirbtuvėlės: rišime verbas ir šiaudinius sodus, lipdysime keramikines švilpynes, drošime šaukštus ar medines lėles, dekoruosime dradicinius meduolius ir kitus skanėstus. Vida ir Zigmas Meškuliai, patys smagiausi kada nors sutikti žmonės iš kaimo, pakvies mažuosius lankytojus drauge dainelę sudainuoti ir linksmą šokį sušokti.

17 val. LAUDATE SANCTI CASIMIRI – Vilniaus Šv. Jono krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius)

Šv. Kazimiero garbei skirtas nemokamas koncertas. Organizatorius Šv. Kazimiero ordinas.

SEKMADIENIS (Kovo 10 d.)

14 val. GERIAUSIŲJŲ AMATININKŲ APDOVANOJIMAI IR UŽDARYMO KONCERTAS – Katedros a.

Tradiciškai apdovanosime geriausius mugės amatininkus už meistrystę ir kūrybiškumą puoselėjant tradicinius amatus bei kuriant originalius dirbinius derinant rankų darbą bei šių dienų technologijas ir medžiagas.

Apdovanojimus vainikuos neeilinis liaudiškos ir elektroninės muzikos projektas Elektro Folk LT. Liaudies melodijos ir tekstai atgis įvairiausių žanrų kontekste. Nuo Drum’n’Bass, House, EDM iki Pop Rock stilių. Šiuolaikiškas liaudies dainų pateikimas ir naujos aranžuotė maloniai nustebins ne vieną Kaziuko mugės lankytoją

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

46 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist