Renginiai

Prie Barbakano bus minimos Oršos mūšio 505-osios metinės (renginio programa)

Rugsėjo 8-oji yra Oršos mūšio diena. Labai svarbaus, bet nepelnytai pamiršto istorinio įvykio data. Pamiršto, nes tokia buvo okupanto valia – kalbėti tik apie svarbią pergalę Žalgirio mūšyje prieš kryžiuočius, bet nutylint 1514 m. įvykusį esminį LDK kariuomenės susirėmimą su Rusijos pulkais, pasibaigusį pastarųjų sutriuškinimu.

Rusija, per amžius siekusi mūsų teritorijų per karus ir tarptautines dvarų intrigas, panašiai elgiasi ir dabar. Štai ir šįmet. Maskvoje iškilmingai su fejerverkais buvo atšvęstos Vilniaus „išvadavimo“ nuo nacių metinės. Mes visi puikiai suprantame, kad tai – propaganda, tačiau tuo pačiu esame pamiršę kai ką svarbaus apie savo istoriją.

Laisvės TV rugsėjo aštuntąją visiems skambiai primins, kas nutiko Oršoje, ir kodėl tai yra taip svarbu iki šiol. Bus prisimintos aplinkybės, kuriomis Lietuvos ir Lenkijos kariuomenės stojo į mūšį su Rusija, kaip įveikė gerokai didesnes pajėgas netikėtais to meto karyboje manevrais, kaip skleidė Europoje žinias apie maskvėnų kėslus ir dešimtmečiams nutolino gresiantį LDK padalijimą.

 

Prisiminsime ne tik istorinį mūšį, bet ir jo pasekmes Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei. Nes būtent sumušus Rusijos pajėgas stojo savotiškas atokvėpio ir ramybės laikotarpis, kada buvo sukurtas pirmasis Lietuvos statutas, iškilo Valdovų rūmai, pradėtos spausdinti knygos, o šalyje prigijo renesanso ir reformacijos idėjos.

Renginio programa:
17:00 Diskusija „Lietuvos vykdyta propagandinė kampanija po Oršos mūšio Vakarų Europoje“
17:45 Diskusija „Kaip laimėdavome ir kaip laimėti turėsime rytoj?“
18:00 Lietuvos kariuomenės orkestro eisena nuo Aušros vartų iki Barbakano kalno
19:00 Pokalbis su svečiais
19:20 Pabūklų šūviai

Koncertas:
19:30 KASP bigbendas su Jurgiu Brūzga
20:45 Žalvarinis
21:45 BIX ir fejerverkai

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
20 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button