Renginiai

Neries krantinėje pastatytos laumių skulptūros: greitai jos sudegs

Likus savaitei iki rudens lygiadienio, vilniečių ir miesto svečių laukia neįprastas reginys. Neries krantinėje ties Karaliaus Mindaugo tiltu praeivius pasitiks iš upės gelmių išnirusios ir į krantą išbridusios mitologinės būtybės – laumės. 

Iki pat rugsėjo 22 d. visų, keliaujančių pro Karaliaus Mindaugo tiltą, akį patrauks Neries krantinėje įkurdintos šiaudinės laumių ir su jų būtimi susijusių simbolių skulptūros – „Laumės ir kūdikis“, „Laumių kultuvėlės“ ir „Laumių dovanos“. Šias skulptūras specialiai artėjančiai rudens lygiadienio šventei sukūrė skulptoriai Rytas Jonas Belevičius ir Rūta Ona Čigriejūtė. Krantinės lankytojai galės ne tik pasigrožėti įstabiais kūriniais, bet ir čia pat pasiklausyti skulptorius įkvėpusių sakmių. Tai padaryti galima priėjus prie krantinėje esančio stendo ir nuskenavus vieną iš kelių QR kodų. 

Laumė – viena svarbiausių ir ryškiausių lietuvių mitologinių būtybių, dangaus ir žemės deivė, aktyviai dalyvaujanti žmogaus gyvenime. Ji galinti padėti, apdovanoti, bet ir nubausti, pakeisti žmogaus lemtį. Todėl, norėdami su laumėmis gyventi santaikoje, žmonės kas rudenį nešdavo ir skandindavo vandenin po ryšulėlį visokių javų tose vietose, kur laumės skalbdavusios. Jos už tai atsidėkodavusios įvairiomis dovanomis: juostomis, pirštinėmis, audeklų ritiniais ir kitais buitį palengvinančiais daiktais. 

 

Rugsėjo 22 d. Neries krantinėje šokančios ir ant upės vilnių besisupančios laumės sostinės gyventojams taip pat įteiks didelę dovaną – rudens lygiadienio šventei skirtą misteriją ,,Laumių dovanos“. Šventės metu upės krantinėje nusidrieks muzikinių kompozicijų lydimi ugnies raštai, vaizdo projekcijos, poezijos kūriniai ir šiuolaikinio šokio kompozicijos. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
41 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button