Lietuvos Respublikos Seimo Ateities komitetas kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į neformalaus Ateities forumo „Intelektualinis Lietuvos savarankiškumas“ diskusiją balandžio 13 d., ketvirtadienį, 17.00–19.00 val. Nacionalinės bibliotekos Valstybingumo erdvėje (II a).

Valstybės kategorija pagrįstas viešosios politikos supratimas patiria konceptualių iššūkių, grąžinančių prie klausimo, kas mums valstybė yra šiandien ir kokia ji bus, projektuojant Lietuvos ateities raidą iki 2050-ųjų.

Tarp svarstomų temų: ar valstybė šiandiene prasme išliks, ar ir kiek ji bus „liberali“, „piliečių“, „tautinė“, o gal tiesiog – „respublika“? Ar valstybė ir politinė bendruomenė mums vis dar bus tapatu? Kokie piliečių lūkesčiai ir įsipareigojimai valstybei ir politinei bendruomenei? O gal mums pakaks saviraiškos virtualiose bendruomenėse ir socialiniuose burbuluose?

Koks valstybės veikimas prognozuotinas ir projektuotinas globaliai susisaisčiusiame pasaulyje, atsižvelgiant į ryškėjančius tarptautinės sistemos ir galios pokyčius? Koks jos santykis su tarptautinėmis organizacijomis, verslo korporacijomis, migrantų populiacijomis ir diasporomis? Ar ateityje atrasime valstybę pakeičiančias politiškumo formas? Ar šiandien apskritai prasminga kalbėti apie valstybės idėją, o gal idėjas? Jei taip, tai – kokias?

Diskusijos nuoroda į klasikinius filosofinius tekstus sąmoningai siūlo neuždaryti valstybės sąvokos į vienos srities, požiūrio ar prielaidų rėmus, atvirai ir fundamentaliai sugrįžti prie pamatinių politikos klausimų.

Dalyviai: Simas Čelutka, Laurynas Peluritis, Simona Merkinaitė, Antanas Terleckas, Domantas Katelė, Ineta Aleknavičiūtė, Dominykas Datkūnas.

Dalyvavimas įėjimas laisvas

Renginio pradžia: 2023-04-13 ketvirtadienis 17:00. Renginio pabaiga: 2023-04-13 ketvirtadienis 19:00

Renginio vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Valstybingumo erdvė, II a.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist