Renginiai

Kur švęsti Žolines Vilniuje? (Žolinių renginių gidas 2022)

Žolìnė švenčiama rugpjūčio 15 d. Dar vadinama Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmėmis.

Žolinė – atsisveikinimo su vasara ir padėkos Že­mei už derlių šventė. Per Žolines kaip per Kūčias ar Velykas šeima turėtų susėsti prie vaišių stalo ir pabūti kartu.

Ši diena Lietuvoje yra nedarbo diena, todėl Vilniuje bei jos apylinkėse bus gausu renginių. Pateikiame renginių gidą:

 

Žolinių šventė VU Botanikos sodo Vingio skyriuje

Vilniaus universiteto Botanikos sodas kviečia švęsti Žolines kartu. Žolynų šventė vyks VU Botanikos sodo Vingio skyriuje rugpjūčio 15 dieną. Renginio dalyviai turės galimybę pasigaminti žolelių arbatos, išgirsti įdomiausių dalykų apie vaistažoles iš botanikės Živilės Lazdauskaitės, o apie kelionių įspūdžius pasakos ir troškiniu vaišins – Vytaras Radzevičius. Žinoma, taip pat lauks pramogos mažiesiems renginio dalyviams.

KOPŪSTINĖS KERMOŠIUS, ŽOLINĖ TRAKUOSE

Šiemet ilgąjį Žolinės savaitgalį bus galima ne tik atsipūsti, bet ir aplankyti gausybę renginių. Daugelį džiugina laisvas ilgasis savaitgalis, tačiau ne visuomet susimąstoma apie Žolinės prasmę. Dar pagonybės laikais šią dieną buvo dėkojama už naują derlių, gamtos duotas gėrybes. Įvedus krikščionybę, ši šventė sutapatinta su bažnytine švente – Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo diena. Savaitgalis ilgas, tad kokie numatomi renginiai?

„Šių metų Žolinės akcentas Trakų rajone – Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapijoje vyksiantys Žolinės atlaidai, kasmet suburiantys daugybę žmonių. Šv. mišių metu šventinamos gėlės, javai, laukų žolelės. Po jų Trakų gavėmis ir aištėmis nusidrieks jau tradicija tapusi eisena, kuomet nešamas išpuoštas Trakų Madonos paveikslas, barstomos gėlės“, – sakė Trakų turizmo informacijos centro direktorė Laima Balčytienė.

 

Pasak jos, Žolinės atlaidai suburia žmones džiaugtis besibaigiančios vasaros padovanotomis grožybėmis ir derliumi. Ši šventė pilna ne tik sakralumo, bet ir bendruomeniškumo. Po Šv. Mišių ir eisenos šventė bus tęsiama Kopūstinės kermošiuje.

Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Žolinės) atlaidai Vilniaus arkivyskupijoje

Rugpjūčio 15 d. iškilmingai švenčiama Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Žolinės) iškilmė. Švč. Mergelė Marija, (Dievo) Jėzaus Kristaus Gimdytoja, su siela ir kūnu buvo paimta į dangiškąją garbę. Šį Bažnyčios tikėjimą, perduotą tradicijos, popiežius Pijus XII iškilmingai 1950 m. paskelbė dogma, t. y. visiems tikintiesiems privaloma tikėti tiesa.

Minint Švč. Mergelės Marijos, Dievo Motinos, paėmimą į dangiškąją garbę, kviečiame dalyvauti Žolinės atlaiduose. Visose šv. Mišiose bus šventinami šių metų derliaus vaisiai ir žolynai.

 

Žolinės atlaidai Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje: Šv. Mišios 10.00 (LT), 11.30 (PL) ir 13.00 (PL). Vilniaus Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia ir vienuolynas

Nemokamos ekskursijos „Vasaros žiedai“

Vasarai įsibėgėjus ir pasipuošus ryškiausiomis spalvomis bei subrandinus gausų derlių, mūsų protėviai rinkdavosi švęsti Žolines – magišką žydėjimo, gausos ir derliaus šventę, padėkodami Žemei maitintojai, apdovanojusiai gausiu derliumi. Buvo tikima, kad tiems, kurie neateis į Žolinių šventę, metai turtingi ir gausūs nebus. Tad jei norite pasirūpinti savo gerove ateinantiems metams – rugpjūčio 15-ąją skubėkite prisiminti Žolinių tradicijų kartu su Vivid Vilnius nemokamoje ekskursijoje „Vasaros žiedai“

Data: 2022-08-15 11:00 ir 13:00

 

Žolinių maratonas 2022

Žolinė, ypač kur bendruomenės atsigauna ir suvienija žmones, įgauna naują skambesį. Ji tampa ne tik bažnytine, bet ir bendruomeniškumo švente.Tikėta – kas kartu nešvęs Žolinės, bus neturtingas, nelaimingas, vienišas, nelaimėje neparemtas.

Todėl ir mes rengiame šį bėgimą, kad sukviesti bėgimo bendruomenę atšvęsti šią šventę sveikai, linksmai, prasmingai ir blaiviai.

Vingio parkas (startas – priešais Vingio parko estradą). Rugpjūčio 15 d. 09:00 val.

 

Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė | Vartai + TAS

Rugpjūčio 15 d., pirmadienį, per Žolinę, 20 val. KKC vyks koncertas „Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė su grupėmis Vartai ir TAS”.

Programoje – grupės VARTAI gitaristo Yiorgis Sakellariou solo bei grupės TAS pasirodymai.

Šv. Roko kermošius Bareikiškėse

Vladislavo Sirokomlės muziejus rugpjūčio 14 d. kviečia į Šv. Roko kermošių. Renginio metu bus galimybė įsigyti žolelių ir pašventinti jas rugpjūčio 15 d. per Mergelės Marijos dangun ėmimo šventę Rukainiuose.

Muziejus įsikūręs Rukainių Šv. Arkangelo Mykolo parapijoje, kurioje yra švenčiami Šv. Roko atlaidai.

Šv. Rokas globoja vaistininkus, gydytojus, sodininkus, ūkininkus, ligonines ir kalinius. Jis taip pat laikomas naminių gyvūnų globėju. Galite melstis už kūno ir sielos išgydymą už jo užtarimą.

Programa:

  • 11.00 val. atidarymas
  • 11.20-14.00 val. žolelių kermošius
  • 12.00-13.00 val. susitikimas su etnografe Janina Norkūniene
  • 13.00-13.30 val. arbatos degustacija
  • 13.30-14.00 val. dainos iš močiutės skrynios

Šeimos šventė „Sveika, Šventoji, Dangun Paimtoji“ Kalveliuose

Rugpjūčio 15 d. Kalvelių seniūnija tradiciškai kviečia paminėti Žolines kartu. Šventė vyks rugpjūčio 15 d. (pirmadienį). Šventė prasidės 10.00 val. šv. Mišiomis, kurių metu bus šventinamos žolelės, javai, vaisiai.

11.00 val. laukia kultūrinė programa Kalvelių seniūnijos aikštėje. 

Sporto šventė Kalviškėse

Rugpjūčio 15 d. 12 val. Kalviškėse (Šilo g. esančioje vaikų žaidimo aikštelėje) vyks sporto šventė „Sportuok ir būk sveikas“.

Kviečiami visi norintys sudalyvauti masinėje mankštoje, vikrumo estafetėse, virvės traukimo rungtyje ir išmėginti rankos taiklumą smiginio varžybose.

Taip pat bus surengtos šaškių ir šachmatų varžybos. Šiose varžybose galės dalyvauti įvairaus amžiaus žmonės, nuo vaikų iki senjorų.

Laukiame visų norinčiųjų sportuoti ir judėti sporto šventėje „Sportuok ir būk sveikas“.

Nugalėtojų laukia rėmėjų įsteigti prizai.

Žolinės Lietuvos liaudies buities muziejuje

Lietuvos liaudies buities muziejaus senolių sodybos – pati tinkamiausia vieta tradiciškai susieiti! Žolinės šventadienis muziejuje – jau rugpjūčio 15 d. 12:00 val.!

Per Žolinę atvykite paviešėti, padėkoti už naują derlių, pasidžiaugti jo gėrybėmis, spalvingomis gėlėmis ir dailiausiomis žolynų puokštėmis! Lietuvos liaudies buities muziejus parengė įdomią ir gausią programą. Šventė tradiciškai prasidės šventomis mišiomis muziejaus miestelio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje bei žolynų ir derliaus pašventinimu, o po šių apeigų su šventine eisena visos linksmybės persikels į Aukštaitijos kaimą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
20 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button