Penktadienį bus minimos Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) įkūrimo 29-osios metinės.

„Sausio laužų šviesoje prieš 29-erius metus užgimusios KASP (tuomet – Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba, SKAT) šiandien vienija apie 5 000 karių savanorių ir apie 500 profesinės karo tarnybos karių, civilių darbuotojų. Didžioji dauguma karių savanorių yra jauni ir motyvuoti Tėvynės gynėjai, į KASP gretas įsilieję mūsų tautos laisvės idealų pakviesti. Minėdami pajėgų įkūrimo 29-ąsias metines viltingai žengiame į pajėgų trisdešimtmetį – brandos amžių“, – sako pajėgų vadas pulkininkas Dainius Pašvenskas.

Krašto apsaugos savanorių pajėgos buvo įkurtos 1991 m. po Sovietų Sąjungos bandymo ginkluota jėga nuversti teisėtą Lietuvos valdžią. Šiuo metu KASP kariai savanoriai tarnauja visoje Lietuvoje dislokuotose kuopose, taip treniruodamiesi ginti savo gimtąsias vietas, kuriose gyvena, dirba bei derina kario pareigą su civiliniu gyvenimu.

Penktadienį 12 val. sostinės Nepriklausomybės aikštėje, esančioje prie Seimo rūmų, išsirikiuos visų šešių KASP rinktinių būriai su kovinėmis vėliavomis, taip pat mūsų kaimyninių šalių – Lenkijos, Estijos ir Latvijos –Savanorių pajėgų kovinių vėliavų grupės.

Ceremonijoje tradiciškai istoriniu kalaviju bus apdovanota geriausia praėjusių metų savanorių kuopa, pagerbti Garbės savanoriai, karių savanorių darbdaviai, bus padėtos gėlės prie Sausio 13-osios memorialo, paminklinio akmens savanorio Artūro Sakalausko žuvimo vietoje ir Nežinomo kareivio kapo. 29-ųjų KASP įkūrimo metinių proga iš istorinės KASP patrankos nuaidės salvės Lietuvos Respublikai, Lietuvos Respublikos kariuomenei, Krašto apsaugos savanorių pajėgoms.

Tylos minute bus pagerbtas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimas. Iškilmingoje rikiuotėje planuoja dalyvauti Seimo Pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, ministerijos ir kariuomenės vadovybė, KASP vadas, kariuomenės kūrėjai savanoriai.

Jau ketvirtus metus iš eilės, minint KASP įkūrimo metines, kariai savanoriai jungiasi prie iniciatyvos „Diena su uniforma“. Jos metu kariai savanoriai darbe, laisvalaikio metu ar mokslo įstaigose dėvi kario uniformą, taip stiprindami ryšį su visuomene, skleisdami žinią apie kario tarnybą, pristatydami Savanorių pajėgas.

Šiuo metu KASP rengia karius savanorius Lietuvos sausumos teritorijos ginkluotai gynybai. Kovinio rengimo pratybos kariams savanoriams vyksta apie 30 parų per metus, dažniausiai savaitgaliais. Kariais savanoriais gali tapti Lietuvos Respublikos piliečiai nuo 18 iki 60 metų.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų 29-ųjų įkūrimo metinių minėjimo programa

10–11 val. – Šv. Mišios Lietuvos kariuomenės pagrindinėje ordinariato Šv. Ignoto bažnyčioje.

12–12.45 val. – Iškilminga rikiuotė Nepriklausomybės aikštėje prie LR Seimo rūmų;

Tylos minutė žuvusiems už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę pagerbti;

Gėlių išnešimas prie Sausio 13-osios memorialo, paminklinio akmens savanorio Artūro Sakalausko žuvimo vietoje ir Nežinomo kareivio kapo;

Salvės iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų istorinės patrankos.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist