Kodėl mes tikime televizijos reklamų aktorių, persirengusių medikais ir reklamuojančių vitaminus, lūpomis sakoma informacija? Kaip iliuzionistai apgauna svarbiausią mūsų pojūtį – regėjimą? Kodėl raukomės ir burnoje kaupiasi daugiau seilių, kai matome kitus žmones, geriančius citrinos sultis? Kodėl parduotuvėje renkamės dažniau ne produkto turinį, o pakuotę, kuri padėta mūsų akių lygyje? Kaip sinchroniškai mušant plastiko vamzdžius galima atkurti žinomas melodijas ir sukurti ištisus orkestrų pasirodymus? Visa tai galėjote išsiaiškinti ir savo kailiu patirti originaliuose Varšuvos Koperniko mokslo centro komandos pasirodymuose, kurių scena virto Vilniaus universiteto Didysis kiemas.

Šia svečių iš Lenkijos mokslo šou programa ir „N2 Challenge“ moksleivių žaidynėmis Vilniaus universitete vakar prasidėjo tradicinis 16-asis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“.

Stebino Koperniko mokslo centro šou

Festivalio organizatoriai moksleivius kvietė šiek tiek atitrūkti nuo įprastų mokslo žinių sklaidos formatų ir išbandyti save interaktyviose „N2 Challenge“ žaidynėse. Šios žaidynės buvo skirtos susipažinti su įdomiausiais reiškiniais iš viso mokslo pasaulio. Į dvylika komandų susibūrę moksleiviai susirinkusiems žiūrovams demonstravo jų pasirinktus ar sugalvotus mokslo eksperimentus ir varžėsi atlikdami ekstremalias užduotis, kurioms reikėjo termodinamikos ir chemijos žinių.

Per moksleivių žaidynių pertraukas susirinkusiųjų dėmesį kaustė išskirtiniai Koperniko mokslo centro komandos pasirodymai. Parengtoje demonstracinėje programoje svečiai iš mokslo centro rodė, kaip iliuzionistai ir reklamos specialistai, išmanydami pagrindinius mūsų smegenų veikimo principus, gali manipuliuoti mūsų pojūčiais ir daryti įtaką mūsų veiksmams bei lemti mūsų pasirinkimus.

Vėliau mokslo šou kūrėjai žiūrovus panardino į garsų, ritmų ir melodijų pasaulį, kuriame kiekvienas galėjo tapti didelio orkestro dalyviu. Pasirodymo pabaigoje būrys žiūrovų „diriguojant“ šou vedėjai su plastikiniais vamzdeliais draugiškai grojo žinomą „Twinkle twinkle little star“ melodiją.

Nuotr.: E. Kurausko

Atidarymo šventėje – mokslo ir meno sinergija

„Šiandien jau nereikia įrodinėti, kad mokslas yra įdomi ir svarbi sritis, skatinanti smalsumą ir ugdanti kūrybiškumą. Daugeliui jaunų žmonių jis padeda pasirinkti ateities kelią: studijas, profesiją ar karjerą“, – kalbėjo mokslo festivalio pagrindinis organizatorius Rolandas Maskoliūnas.

Oficialios festivalio atidarymo šventės, vykusios VU Teatro salėje, metu Vilniaus universiteto mokslo reikalų prorektorius prof. Rimantas Jankauskas pasidžiaugė, kad festivalis sugrįžo į VU erdves. Padėkojo organizatoriams ir ypač mokytojams, kad skatina vaikus domėtis mokslu ir jo pasiekimais.

Festivalio organizatoriai kvietė mėgautis menine vakaro programa su mokslo šou elementais. Specialiai mokslo festivalio atidarymui performansą „Liuminescencijos“ sukūrė ir atliko VU Kinetinis teatras (vadovas Andrius Pulkaunikas).

VU – mokslo festivalio dalis

Šešioliktąjį kartą startavęs mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ šiemet taps didele mokslą, meną, inovacijas ir technologijas pristatančia atvira laboratorija, kurioje visi galės susipažinti su mokslo naujovėmis. Šiuo mokslo festivaliu siekiama skatinti moksleivius domėtis mokslu bei ugdyti visuomenės mokslinę kultūrą.

Nuo pat „Erdvėlaivio Žemė“ festivalio pradžios Vilniuje jame dalyvaujantis Vilniaus universitetas į šių metų projekto programą įsijungia su daugiau nei 50 renginių. Vilniaus universitetas kvies į vaikų universiteto interaktyvius užsiėmimus, eksperimentų sesijas mokyklose, organizuos praktinius vizitus į VU mokslo centrus ir kitus renginių ciklus.

Festivalio metu vyks daugiau kaip pusketvirto šimto renginių. Jų metu bus skleidžiamos žinios apie naujausius mokslinius tyrimus, įvairių mokslo sričių pasiekimus, jų reikšmę ir praktinį taikymą. Taip pat bus populiarinama mokslininko profesija, stiprinami mokslo, verslo ir visuomenės ryšiai, ugdomi mokslinės komunikacijos gebėjimai.

Mokslo festivalio renginių programa.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist