Renginiai

Ką veikti per Tėvo dieną Vilniuje? (Renginių gidas 2020)

Tėvo diena – šventė, kurioje švenčiama tėvystė, panašiai kaip ir per motinos dieną – motinystė. Šią dieną oficialiai pirmiausiai pradėjo švęsti JAV, kur tėvo diena švenčiama panašiai kaip ir motinos diena.

„MadeinVilnius.lt“ pateikia Tėvo dienos renginių gidą, kurie vyks Vilniuje ar netoli sostinės.

Tėčio dieną praleiskite muziejuje

Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia Tėčio dieną švęsti kartu! Laukiame Jūsų jau šį sekmadienį muziejuje vyksiančiose ekskursijose:

10 val. 30 min. ekskursija Gedimino pilies bokšte „Svečiuose pas Geležinį vilką“

12 val. 30 min. ekskursija Buvusioje areštinėje „Vilniaus karinės tvirtovės paslaptys ir atradimai“


13 val. ekskursija Naujajame arsenale „Kaip mes laimėjome Žalgirį?“

14 val. ekskursija Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje „Vilniaus gynyba ir gynybinės sienos bastėja“

Būtina išankstinė registracija: spausti čia (nuoroda)

TĖVO DIENĄ TĖČIAI SU NEPILNAMEČIAIS VAIKAIS MUZIEJUJE LANKYSIS NEMOKAMAI


Sveikiname su artėjančia Tėvo diena ir kviečiame 2020 m. birželio 7 d., sekmadienį, visus tėčius su nepilnamečiais vaikais lankytis Valdovų rūmuose nemokamai.

Kviečiame padovanoti sau ir savo šeimai turiningą laisvalaikį ir aplankyti Valdovų rūmuose eksponuojamas tarptautines ir nacionalines parodas, nuolatines muziejaus ekspozicijas ar sudalyvauti žaidime „Tapk tyrėju: savarankiškai išsiaiškink Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų giminystės ryšius”.

Kultūrinė erdvė K. Sirvydo skvere

Konstantino Sirvydo skveras nuo penktadienio visam savaitgaliui virs Italijos kultūros širdimi. Čia sužinosite apie šios šalies papročius ir tradicijas, išmoksite pagrindinių itališkų frazių, susipažinsite su Italijos autoriais bei knygomis apie Italiją, atrasite italų architektūrą Vilniuje, dalyvausite viktorinoje ir klausysitės gražiausių itališkų melodijų.

11:00 Mokykitės italų kalbos! Buongiorno – Laba diena. Fabrizio Mazzella (Accademia Italiana)
12:00 Paskaita. Sužinokite apie Italijos papročius ir tradicijas
13:00 Paskaita. „Italų kultūros įtaka Lietuvos architektūroje  ir kitokios įdomybės“

Ką mes žinome apie turtingos ir daugialypės itališkos kultūros apraiškas Lietuvos ir Vilniaus architektūroje? Ar žinomas jums karalienės Bonos Sforcos vardas? Kas gi buvo tie talentingieji Italijos architektai ir dailininkai sukūrę ne vieną šedevrą, ir pro kurių darbus dažnai nesusimastydami praeiname kiekvieną dieną? Kas siejo didikus Pacus su Italija? Į šiuos ir kitus klausimus rasime atsakymus šiandien.

14:00 Viktorina. Išbandykite savo žinias apie Italiją
15:00 Italijos skambesiai (Mario Di Pasquale)

Šeimos erdvė Bernardinų sode

Italai itin myli vaikus ir pasirūpina, kad jų juokas skambėtų nuolat. Šeštadienis – šeimos laikas, kai visi susirenka kartu praleisti laiko, pasisemti naujų įspūdžių ir sukurti įsimintinų akimirkų. Bernardinų sode pasiimkite nemokamą žemėlapį, atskleidžiantį, kaip geriausia pažinti Vilnių su vaikais. Su vyresniais vaikais dalyvaukite edukacinėje programoje, o mažesniuosius linksmins animatorius. O vakarop klausykitės gražiausių itališkų pasakų lietuviškai.

10:00-17:00 Pasiimkite žemėlapį „Vilnius vaikams“ ir atraskite Vilnių kartu su mažaisiais (žemėlapį galite rasti Bernardinų sode arba Turizmo informacijos centre Pilies g. 2). Išsprendus užduotis vaikų laukia dovanėlės

12:00 Edukacinė programa „Atraskime Bernardinų sodą kartu“
Bernardinų sodas –vaikams viena mėgstamiausių žaidimų vietų Vilniuje. Tačiau ar kada teko susipažinti su šio ypatingo parko istorija, architektūra, augalų ekspozicija? Čia nesunkiai surasime dalelę Italijos – juk būtent iš šios šalies atkeliauja išpuoselėtų parkų tradicijos. Ekskursijos-edukacijos metu žaisdami, atlikdami įvairias užduotis atidžiau pažvelgsite į  Bernardinų sodo kultūros ir gamtos paveldą.

Reikalinga išankstinė registracija el. paštu [email protected] 

13:00–16:00 Linksmosios pramogos vaikams su Super Mario (animatoriaus pasirodymas)
16:00 Itališkos pasakos vaikams (lietuviškai). Ar žinote kokias pasakas parašė italų rašytojai? Kviečiame pasiklausyti italų rašytojų sukurtų ir mūsų vaikų pamėgtų pasakų.

Ekskursija šeimoms „Žaidžiu Vilnių“

Šeimas su 6-11 m. vaikais kviečiame susipažinti su svarbiausiais Vilniaus senamiesčio pastatais kitaip – žaidžiant! Kokie Katedros stogo skulptūrų vardai? Kaip kvepia senos senos knygos? Kaip Katedros varpinės bokšto aukštį matuotų indėnai? Kaip perduoti žinutę draugui be žodžių? Ką buvo galima nusipirkti Vilniaus universiteto vaistinėje?

Įsižiūrėk, sudėk, suskaičiuok, įsiklausyk, užuosk, užčiuopk, atpažink!Kaina: 5 eur./ asm., o tėčiams nemokamai!

Būtina registracija: https://forms.gle/7w6C4MSoyPuSWJDLA

Tėvo dienos Protmūšis

Atvažiuok su tėčiu į LITEXPO išmėginti jėgas protmūšyje ir smagiai praleisti laiką.

Birželio 7 d. kviečiame kavinės terasoje su šeima atšvęsti Tėvo dieną – paruošėme Jums šventinį meniu ir protmūšį – „Šeimų protų lyga“.

Programa: Žaidimas prasideda 13 val., šventiniai pietūs nuo 14:30 val. iki 15:30 val.

Tėčio dienos ekskursija visai šeimai

Tėčio dienos proga kviečiame vaikus ir jų tėvus tapti atradėjais, sekliais ir detektyvais! Ši interaktyvi ekskursija veda praeities pėdsakais, kviečia surasti likusius senųjų tramvajų bėgius, nusausintas upes, Vilnelės vėžius, slaptus praėjimus. Miesto detektyvai sprendžia rebusus, mįsles, šifruoja kodus, seka paslaptingais garsais, kol iš tokių paslaptingų detalių bei prisiminimų atgimsta senojo Vilniaus paveikslas, ačiū jums, miesto detektyvai!

Interaktyvi žaidybinė edukacija leis pažvelgti į miestą praskleidus laiko skraistę, pamatyti tokį Vilnių, kokio jau nėra, sugretinti praeitį ir dabartį.

Ekskursija skirta vaikams nuo 7-erių metų, vyresniems taip pat, juo labiau – vidiniams vaikams, gyenantiems suaugusiuose.

Trukmė: 1 val. 30min.
Ekskursijos pradžia: Katedros varpinė
Ekskursijos pabaiga: prie Vilniaus gynybinės bastėjos (Subačiaus g.)
Kaina: 10 eurų. Bilietas reikalingas ir vaikams, ir suaugusiems.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button