Japonijai ši savaitė labai svarbi – ji vadinama Auksine savaite ir jos metu pažymimos net 5 šventės. Balandžio 29 d. – gegužės 6 d. ir yra ilgiausias nedarbo dienų laikotarpis. Jis prasideda buvusio Imperatoriaus gimtadieniu (Showa no Hi), o baigiasi Vaikų dieną. Ir svarbiausia – gegužės 1 d. skelbimas naujas imperatorius ir naujos eros REIWA pradžia.

Japoniškas sodas “SEI SHIN En” (T. Kosčiuskos g. 26) kviečia tai švęsti kartu sode, kai dar žydi sakuros ir pasipuošti karpių aitvarais, kurie simbolizuoja vaikų dieną sekmadienį.

Apsilankymas be registracijos: šeštadienį (gegužės 4d.) nuo 11 iki 18 val. ir sekmadienį (gegužės 5 d.) nuo 11 iki 17 val.

Įėjimas nemokamas, bet būsime dėkingi už paramą sodui, kuri bus skirta sodo įrengimo pabaigimui ir priežiūrai.

MOKAMI RENGINIAI:

Šeštadienį (gegužės 4d.), Žalumos dieną Japonijoje, nuo 15 iki 17 val. kviečiame Japonų kultūros namuose, japonų tapybos tušu sumi-e technika nutapyti bambuką. Taip pat, sužinosite daugiau apie šią tapybos techniką ir užsirašysite savo vardą japoniškai. Kaina: 7 eur.; nuolaida studentams, moksleiviams, senjorams 6 eur..

Sekmadienį, Vaikų dienos proga Japonijoje, organizuojamos mokamos ekskursijos nuo 11 iki 12.30 val., nuo 15 iki 16.30 val. Jos metu daugiau sužinosite apie japonišką sodą, japonų kultūrą ir paragausite japoniškos matcha arbatos, bei sužinosite apie arbatos ceremonijas. VAIKAI GAUS DOVANĄ vaikų dienos Japonijoje proga. Trukmė – 1.30 val. Kaina : 7 eur. suaugusiam, 5 eur. vaikui (5-16 m.).

Registracija ir daugiau informacijos el. paštu [email protected], arba tel. 8 67715588.

Auksinė savaitė Japonijoje

Balandžio 29 d. (Showa no hi). Tai buvusio imperatoriaus Showa gimtadienis. Anksčiau šią dieną buvo minima žalumos diena, dabar ji perkelta į gegužės 4d.

Gegužės 1 d. Naujo imperatoriaus inauguracija ir REIWA (令 rei – „tvarka“ bei „klestėjimas“, 和 – harmonija, taika“ ar „darna“) eros pradžia. Ji reiškia “gražioji, arba daili harmonija” ir prasidės nuo 2019 Gegužės 1 d., kai imperatoriumi taps kronprincas Naruhitas. Šie eros pavadinimo hieroglifai paimti iš seniausios Japonijos poezijos antologijos “Manyoshu”. Pasak Ministro Pirmininko Shinzo Abe, naujasis pavadinimas reiškia, kad kultūra gimsta ir auga tada, kai žmonės susitelkia drauge ir “vienas kitu gražiai rūpinasi”.

Gegužės 3 d. Konstitucijos diena. Šią dieną yra minimas naujos Konstitucijos įvedimas po II pasaulinio karo.

Gegužės 4 d. Žalumos diena. Šventės pradžia buvo pažymint senojo imperatoriaus Showa meilę gamtai ir visam kas gyva. Šią dieną džiaugiamasi gamtos žaluma ir padėkojama žemei už šį grožį ir suteikiamą gyvybę.

Gegužės 5 d. Vaikų diena. Seniau ši šventė buvo skirta melstis už berniukų stiprybę. 1948-ais metais šventė buvo pervadinta į Vaikų dieną ir tapo valstybine švente. Iki šių laikų, šią dieną pasipuošiama medžiaginiais arba popieriniais karpių aitvarais (koinobori). Pasak legendos, karpis yra viena stipriausių žuvų, kuri vienintelė iš visų sugeba užplaukti kriokliu aukštyn. Toks karpis tampa drakonu, kuris Japonijoje simbolizuoja derlingumą, stiprybę, sėkmę ir apsaugą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist