Rugsėjo 9 d. 16 val. Pamėnkalnio skvere, Vilniuje, buvusioje Petro Cvirkos paminklo vietoje menininkas Dainius Liškevičius atliks dūmų skulptūrą–performansą „Vienos minutės Jurgio Mačiūno portretas, sakantis CIAO!“ Šis renginys yra Vilniaus galerijų savaitgalio programos dalis.

Dainius Liškevičius yra tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys, atstovaujantis Lietuvos „lūžio kartos“ menininkų kartai, prisidėjusiai prie dailės raiškos atsinaujinimo po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Jis kuria instaliacijas, fotografijas, performansus toliau trindamas žanrų ribas ir ieškodamas naujų formų šiuolaikiniame mene. Liškevičiaus kūrybai būdingas socialinis angažuotumas, kontekstualumas, ironija, visuomenės kritika. Reaguodamas į konkrečios vietos topografiją jis tiria žmonių elgsenas ir patirtis, identiteto ir kultūros vertybes, viešų ir privačių erdvių, kolektyvinės ir asmeninės atminties susidūrimą. 2015 metais Dainius Liškevičius atstovavo Lietuvai 56-oje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje, kurioje pristatė projektą „Muziejus“. 2021 m. menininkui suteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

Šiemet Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos kvietimu Liškevičius atliks tris performansus. Rugsėjo 9 d. 16.00 val. įvyks „Vienos minutės Jurgio Mačiūno portretas sakantis CIAO!“. Tai – jau ketvirtoji dūmų skulptūros-performanso versija. Pirmoji iš tiesų truko vieną minutę. 2010 m. birželio 13 d. ant Fluxus ministerijos stogo paleistus dūmus formavo tuomet pūtęs vėjas, Vilniaus reljefo, pastatų ir gatvių konfigūracijos, vilniečių judėjimas ir balsai, paties menininko kvėpavimas. 2013 m. šis performansas atliktas dar du kartus – fabriko kieme Cėsiuose (Latvija) ir Kaune ant neveikiančio Laisvės Alėjos fontano. Šįkart performansas bus atliktas Vilniuje, Pamėnkalnio skvere, kad Jurgis Mačiūnas tartų dūmų formos žodį amžinoje diskusijoje dėl paminklų.

Performanso data ir vieta: 2023 m. rugsėjo 9 d. 16.00 val. Pamėnkalnio skveras. Performanso trukmė apie 15 minučių.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

15 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist