Ilgametis svetingumo sektoriaus įvykis Lietuvoje šiemet keičiasi ir startuoja su nauju pavadinimu – „Taste Vilnius Horeca“. Taip nuo šiol vadinsis dvi parodos vienoje: beveik dvidešimtmetį skaičiuojanti tarptautinė specializuota parduotuvių, viešbučių  ir restoranų įrangos paroda „BaltShop.BaltHotel.BaltGastro“ ir Baltijos maisto ir gėrimų paroda BAF. „Taste Vilnius Horeca“ vyks jau netrukus – lapkričio 5-7 d., parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vilniuje.

Laukia atradimai savoje rinkoje

Pasikeitę laikai ir su tuo susijusios naujos aplinkybės, be abejonės, privertė adaptuotis ir parodų sektorių. Ne išimtis ir „Taste Vilnius Horeca“. Todėl šiemet pirmą kartą dalyviai ir lankytojai, kurie negalės gyvai apsilankyti „Litexpo“, turės galimybę susitikti virtualioje erdvėje.

Pasak „Taste Vilnius Horeca“ organizatorės Saulės Jančiauskės, pasaulinė situacija pakoregavo planus ir akcentus: „Šiemet visas dėmesys krypsta į vietinius skonius ir jų gamintojus. Esama situacija ir artėjantis šaltasis sezonas, siūlo daugiau dėmesio skirti žinių gilinimui apie sveiką mitybą bei imuniteto stiprinimą – juk šiandien tai, kaip niekad, svarbu“, – trumpai pagrindinėmis parodos temomis pasidalino S. Jančiauskė.

Siekiant didinti pasiūlą ir pasirinkimą, „Taste Vilnius Horeca“ parodoje pirmą kartą prisistatys augalinio maisto festivalio „VegFest LT“ dalyviai. Jie lankytojus pažindins su aplinkai ir žmogaus organizmui draugiškais produktais. „Vegfest LT“ zonoje galima bus ne tik ragauti ir įsigyti gana retų, masiškai dar nepaplitusių prekių, bet ir pasiklausyti paskaitų apie sveiką mitybą, gyvenimą be atliekų, imuninės sistemos stiprinimą. Jos vyks lapkričio 7 d., šeštadienį, „Litexpo“.

Parodoje svarbi taps tvaraus gyvenimo būdo idėja: „Šiemet ypatingą dėmesį skirsime pertekliniam produktų vartojimui ir pagarbos maistui ugdymui. Pasak Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos skaičiavimų, kiekvienais metais pasaulyje išmetama maždaug trečdalis viso pagaminto maisto, o vien Lietuvoje kiekvienas mūsų per metus jo išmeta vidutiniškai apie 60 kg“, – pasakoja „Taste Vilnius Horeca“ organizatorė S. Jančiauskė.

Tvarumo temą vystys ir Lietuvos vartotojų instituto pristatoma Tausaus gaminimo laboratorija, kurioje žinomos tinklaraštininkės ir receptų knygų autorės dalinsis netradicinėmis idėjomis, kaip, pavyzdžiui, sunaudoti Kalėdų vaišių likučius, pasigaminti gardžias Kalėdų dovanas panaudojant ne pirmo šviežumo duoną ir dar daug kitų įdomybių.

 „NAPA Baltic“ taip pat atlieps pandemijos tendencijas

Savo naujienas trijų dienų trukmės parodoje „Litexpo“ pristatys ir „NAPA Baltic“. Tai – kasmetiniai Baltijos ir Šiaurės šalių pakuotės apdovanojimai.

Beje, „NAPA Baltic“ apdovanojimams, nepriklausomai nuo pasaulinės situacijos, šiemet pavyko išlaikyti savo tarptautiškumą – geriausios pakuotės įvertinimų sieks darbai iš visų trijų Baltijos šalių, o jas vertins tarptautinė komisija.

„Pakuotė pandemijos eroje“ – tokia yra šių metų tema, kuriai, be abejonės, įtakos turėjo COVID-19 ir tai, kaip daugybė prekės ženklų adaptavosi prie situacijos bei pasiūlė naujas geidžiamas prekes“, – pasakoja „NAPA Baltic“ organizatorius ir LDA (Lietuvos dizaino asociacijos) valdybos narys Algirdas Orantas.

Greta geriausių pakuočių apdovanojimų, lapkričio 5 d., vyks „NAPA Talks by Aurika“ konferencija, kurioje tarptautiniai pranešėjai, Baltijos šalių pakuotės dizaineriai ir maisto bei kitų produktų gamintojai keisis patirtimi apie naujausias šių sektorių tendencijas.

Viena laukiamiausių „NAPA Talks by Aurika“ pranešėjų yra dizaino meistrė iš Latvijos Maijos Rozenfeldės. Ji pristatys pranešimą apie tai, kaip veikti šių dienų visko prisotintoje rinkoje, kai atrodo, kad jau viskas yra sukurta. O į finalinį „NAPA Baltic“ etapą patekusius pakuotės dizaino darbus parodos lankytojai galės gyvai apžiūrėti ir įvertinti visomis  parodos dienomis „Litexpo“ parodų centre Vilniuje.

Ir mėgėjams, ir profesionalams

Gero maisto mėgėjai ir svetingumo sektoriaus atstovai susitinka jau lapkričio 5-7 d. „Litexpo“ vykstančioje „Taste Vilnius Horeca“ parodoje. O tie, kas neturės galimybės dalyvauti gyvai, turės progą klausytis gyvų transliacijų iš parodoje vykstančių renginių ir įmonių prisistatymų stendų.

Organizatoriai užtikrina, kad parodos metu bus laikomasi visų saugumo rekomendacijų. Taip pat ragina bilietus į renginį įsigyti internetu.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate Vilniaus gatvėse įrengiamus greičio matuoklius?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist