Į Vilnių atgabenta sakralinio ir kitokio meno kultūros vertybių iš Ukrainos muziejų, jos bus eksponuojamos Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje bei Radvilų rūmuose Vilniuje.

Anot Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus, pernai vasarį prasidėjus karui Ukrainoje, Lietuvos muziejininkai aktyviai ieškojo būdų padėti kolegoms ukrainiečiams. Vienas jų – saugiai atgabenti vertingiausius Ukrainos muziejų meno kūrinius į Lietuvą.

Taip pernai žiemą muziejaus saugyklas pasiekė išskirtinės vertės eksponatų iš Kyjivo, Odesos ir Lvivo muziejų. 

Penktadienį Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje atidaroma paroda „Ukraina: nenugalimos tautos dvasiniai lobiai“.

Joje pristatomi XVI–XVIII amžiaus Ukrainos sakralinio meno kūriniai iš didžiausio šios šalies muziejų komplekso – Nacionalinio Kyjivo Pečorų lauros istorinio ir kultūrinio draustinio kolekcijos.

Anot Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus pranešimo, šiame vienuolyne saugomi šimtai išskirtinių Ukrainos ir Europos meistrų meno kūrinių iš tauriųjų metalų ir prabangių audinių, senų spausdintų knygų, portretų, fotografijų, archeologijos objektų.

Parodoje pristatomi reikšmingi kūriniai, atskleidžiantys daugiametę Ukrainos ikonų tapybos raidą, supažindinantys su išskirtinėmis ukrainiečių auksakalystės ir siuvinėjimo tradicijomis.

„Meistrų iš Galicijos ir Voluinės darbai parodo XVI–XVII amžiaus Ukrainos ikonų tapybos raidą. Klasikinis Ukrainos ikonų stilius būdingas XVI amžiaus paveikslui „Išganytojas šlovėje“, kurį sukūrė talentingas ikonų tapytojas iš Galicijos. Itin įdomus parodos eksponatas – XVII amžiaus ikona „Žengimas į dangų“, atlikta ikonų tapytojo iš Voluinės, kilusio iš liaudiškos aplinkos ir išlaikiusio nuoširdų ir poetišką dvasinio pasaulio suvokimą“, – teigiama pranešime.

Ši paroda veiks iki gegužės 11 dienos.

Kitą savaitę didžiojoje Radvilų rūmų pietinio korpuso salėje Vilniuje bus atidaryta paroda „Nuostabieji karo pabėgėliai“. Ją sudaro XVI–XVIII amžių Vakarų Europos tapybos šedevrai iš Lvivo Boryso Voznyckio nacionalinės dailės galerijos rinkinių.

„Yra ir sensacijų: pirmą kartą Lietuvos publika išvys ispanų genijaus Franciscoʼo Goyaʼos (Francisko Gojos) tapybos kūrinį, kad ir nedidelę, bet labai šiam autoriui būdingo siužeto ir stilistikos drobę „Macha balkone“, – sakė Nacionalinio dailės muziejaus generalinis direktorius Arūnas Gelūnas.

„Lietuviškojoje kolekcijoje esantis vieno garsiausių olandų peizažisto Meinderto Hobbemaʼos kūrinys „Senas malūnas“ šioje ekspozicijoje sulaukė „poros“ – ukrainietiškoji kolekcija suteikia galimybę pasigrožėti šio menininko kūriniu „Peizažas su vandens malūnu“. Sensacijų sąrašą vainikuoja paslaptingojo prancūzų karavadžisto Georgesʼo de La Touro šedevras „Mokėjimas“, kuriam numatyta atskira išskirtinė eksponavimo vieta“, – parodos eksponatus vardijo direktorius.

Ši paroda Radvilų rūmuose bus atidaryta kovo 16 dieną.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist