Parodos

Šiuolaikinio meno centre atidaryta ketvirtoji „JCDecaux premija“ paroda

Šiuolaikinio meno centras ir lauko reklamos bendrovė „JCDecaux Lietuva“ penktadienio vakarą  kvietė į parodos „JCDecaux premija 2019: Ne dėl to, kad kas prašė“ atidarymą. Jau ketvirtus metus visuomenei pristatomi jaunųjų menininkų darbai, o vienam iš jų tarptautinės komisijos sprendimu atiteks 4000 eurų „JCDecaux premija“ ir galimybė eksponuoti savo darbus lauko reklamos plotuose.

Parodos metu rugsėjo – lapkričio mėnesiais Šiuolaikinio meno centro erdvėse bus eksponuojami konkurso būdu atrinktų jaunųjų menininkų nauji darbai. Šias metais parodoje dalyvauja menininkai Agnė Jokšė, Arvydas Umbrasas, Nancie Naive, Gabrielė Vetkinaitė, Milda Januševičiūtė ir Miša Skalskis. Parodos kuratoriai Monika Kalinauskaitė ir Adomas Narkevičius džiaugėsi šiemet sulaukę rekordinio kiekio – net 75-ių paraiškų. Parodos dalyviai atrinkti atsižvelgiant į pateikto projekto meninės raiškos originalumą ir aktualumą.

Nuotr.: Georgij Pavlov

„Šiemet jau ketvirtą kartą suteikiame talentingiems kūrėjams galimybę būti pastebėtiems ir įvertintiems. Džiaugiuosi, kad sėkmingai besitęsiantis projektas vis labiau įtraukia verslo ir kultūros atstovus. Bendromis pastangomis galime atverti platesnius horizontus jauniesiems menininkams”, – sako Žaneta Fomova, „JCDecaux“ generalinė direktorė.

 

„Kiekviena „JCDecaux premijos” paroda atskleidžia vis naujus ir netikėtus posūkius jauniausioje šiuolaikinio meno kūrėjų kartoje. Šiais metais taip pat turime ypatingai stiprių darbų ekspoziciją, su kuria svarbu susipažinti iš arti – pamatyti, kas menininkams svarbiausia, jautriausia, aktualiausia”, – teigė ŠMC direktorius Kęstutis Kuizinas.

„JCDecaux premija“ – tai nuo 2016 m. Šiuolaikinio meno centro ir „JCDecaux“ rengiamas kasmetinis menininkų projektų konkursas, kurio tikslas – skatinti Lietuvos jaunųjų menininkų kūrybą, jos sklaidą Lietuvoje ir užsienyje bei visuomenės susidomėjimą šiuolaikiniu menu. Projekte gali dalyvauti tebestudijuojantys arba ne anksčiau kaip prieš dvejus metus iki parodos atidarymo studijas baigę menininkai. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button