Parodos

Šiuolaikinio meno centre atidaryta 14-oji Baltijos trienalė

Penktadienio vakarą atidarytas vienas svarbiausių šiuolaikinio meno renginių Centrinėje Europoje – 14-oji Baltijos trienalė. Paroda Šiuolaikinio meno centre, pavadinimu „Nesibaigiančios kovos“, apima visas parodines sales ir pirmą kartą lankytojams atveriamos nereprezentacines funkcijas atliekančios pastato erdvės – sandėliai, administracinės ir kitos patalpos. Tai paskutinė paroda prieš laikiną ŠMC uždarymą kapitaliniam pastato remontui. Paroda veiks iki rugsėjo 5 dienos.

Atidarymo renginio metu menininkė Ania Nowak atliko performansą „Skaudančioms dalims! (Manifestas)“. Iš Lenkijos kilusi menininkė savo kūrybinėje praktikoje daugiausiai nagrinėja kūno politiką. Šiame performanse Nowak įgarsino manifestą apie nenormatyvinių identitetų istorijas ir ateitis.

Šią vasarą Baltijos trienalė išsiplės po įvairias Vilniaus meno erdves. Parodos ir renginiai taip pat vyks Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje, galerijoje „Atletika“, projektų erdvėse „Autarkia“, „Editorial“, „Tech Arts“ (kartu su „Rupert“) ir „Swallow“. Visose šiose erdvėse pristatomas parodas vienija Centrinės ir Rytų Europos regiono problematikos refleksija.

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, pagrindinis BT14 partneris yra Flandrijos vyriausybė, rėmėjai – Baltijos kultūros fondas, Goethe’s institutas Vilniuje ir „Frame“ (Suomija).

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button