Parodos

Obeliskas Baltarusijos laisvės gynėjams pristatytas Jono Meko centre

Meninkas Antanas Zabielavičius sukūrė obeliską „Жыве Беларусь”, skirtą Baltarusijos laisvės ir demokratijos gynėjams. Kūriniu menininkas nori paskatinti visuomenę aktyviau palaikyti baltarusių tautą ir jų laisvės siekį.

Instaliacijai sukurti buvo panaudotos šaligatvio plytelės, raudonos ir baltos popierinės sevetėlės, kilometras juodos virvės ir nukirstų drebulių kamienai.

Obeliskas bus eksponuojamas Jono Meko vizualiųjų menų centre nuo sausio 12 d. 19 val.

Dėl pratęsto karantino Lietuvoje žiūrovai kviečiami pamatyti obeliską pro galerijos langus kiekvieną dieną, kur visą parą degs šviesa. Taip pat bus pristatoma R. Kudzmanaitės ir G. Sodeikos sukurta šios iniciatyvos video instaliacija.

Antanas Zabielavičius, plėtodamas konceptualizmo tradicijas, tapo vienu iš įdomiausių ir paslaptingiausių savo kartos atstovų. Daugiau nei 20 metų jis pristato savo kūrybą Lietuvoje ir užsienyje, kuruoja įvairius meninius projektus, kuria scenografiją. Menininkas naudoja visas įmanomas medijas savo idėjoms įgyvendinti.


Jo kūrybinę veiklą galima būtų vadinti procesu, kuriame derinamas intelektualumas su emocionalumu. Kūrybiniai objektai atsiranda iš aplinkos ir situacijų, metaforiškai pratęsia vienas kitą, tarsi komentuodami ir paties menininko gyvenimą. Tikrovė, gyvenimiškos situacijos dažnai įgauna kalbinius-virtualius arba labiau apčiuopiamus materialius pavidalus. Kaip jis pats klausia: “Kas sudaro tą nieką, kuris yra žymiai svarbesnis nei viskas, dėl kurio taip vargstame?”

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button