Ketvirtadienio vakarą Šiuolaikinio meno centre įvyko išskirtinė parodos „Seklus, greitas ir dar neįvardintas“ premjera. Tai pirmoji „JCDecaux premija“ ciklo paroda, kurioje perspektyvių jaunųjų Lietuvos menininkų darbus bus galima pamatyti nuo gruodžio 2 d. 18 val.

Ekspozicijoje lankytojai išvys Viltės Bražiūnaitės ir Tomo Sinkevičiaus, Onos Juciūtės, Beatričės Mockevičiūtės bei Kęstučio Montvido meninius darbus. Visi autoriai buvo atrinkti, atsižvelgiant į jų meninės raiškos originalumą ir aktualumą šiuolaikinio meno kontekste, taip pat aktyvumą Lietuvos bei užsienio meno lauke. Šie kūrėjai pretenduoja tapti „JCDecaux“ įsteigtos premijos laureatais, kurią tarptautinė žiuri vienam iš jų skirs gruodžio 16 d.

„Paroda „Seklus, greitas ir dar neįvardintas“ yra naujų patyrimų laukas. Šiuolaikinio meno centrui tai yra pirmasis tokio pobūdžio bendradarbiavimas su privačia įmone. Daugeliui parodos menininkų – pirmas tokio tipo bendradarbiavimas su ŠMC, o kuratoriams – susidūrimas su prizinės parodos žanru“, – pasakojo Šiuolaikinio meno centro direktorius Kęstutis Kuizinas.

Žiūrovams taip pat žadami nauji potyriai. Neveltui parodos pavadinimas nurodo situaciją, kuomet mėgindami staiga įvardinti ne iškart atpažįstamą reiškinį ar daiktą, pasitelkiame pirmas į galvą šovusias jo savybes.
Lankytojus nustebins ir Šiaurinė Šiuolaikinio meno centro salė, kurioje vyks renginys. Parodos architektai Petras Išora ir Ona Lozuraitytė atvėrė istorinius, per institucijos gyvavimo laiką besikeitusius, senus parodų rūmų architektūros elementus. Pasak jų, taip parodomas jaunosios kartos tapatybės įvairumus ir besikeičianti ŠMC pozicija. Kažkada buvusi kone vieninteliais Lietuvos šiuolaikinio meno vartais į Vakarus, dabar ji yra, nors ir labai svarbus, tačiau tik vienas iš daugelio tiltų menininko karjeroje.

„Tokio pobūdžio parodos neišvengiamai iškelia pamatinius klausimus: kaip mes suvokiame, kuriame ir ko mes tikimės iš šiuolaikinio meno. Šis renginys skirtas ne tik pristatyti Lietuvoje kuriančius jaunuosius menininkus, bet kartu ir paskatinti Lietuvos meno lauko gyvybingumą“, – sakė K. Kuizinas.

Parodoje eksponuojami keturi itin skirtingi meniniai darbai. V. Bražiūnaitės ir T. Sinkevičiaus dueto, studijuojančio skulptūros specialybės magistrantūroje Vienos menų akademijoje, kūrinys „Po darbo“ – tai pasakojimas apie veikėją, kuris negali rasti tinkamos vietos savo kasdieniams norams išpildyti. Kitas jaunas menininkas K. Montvidas savo darbe „Apytiksliu atstumu“ iš NASA archyvuose rastų Marso nuotraukų sukuria šios planetos landšaftą ant nuvirtusio ąžuolo kamieno.

2016 m. pripažinta geriausia ArtVilnius jaunąja menininke B. Mockevičiūtė parodoje pristato „Horizon I‘ve Ever Seen Before“. Jos kūrinys iš tiesų yra vienas ilgas kadras, kuriuo ji demonstruoja vaizdo įsikūnijimo į medžiagą procesą. Tuo tarpu skulptorė O. Juciūtė savo darbe „Puota“  sugeba „nurengti“ pustrečio metro aukščio stalą, kuris galiausiai kiek nepatogiai sudaiktina greta šio objekto atsidūrusį žmogų.

Projekte „JCDecaux premija” kviečiami dalyvauti tebestudijuojantys arba ne anksčiau kaip prieš dvejus metus iki parodos atidarymo studijas baigę menininkai. Premijos laureatui atiteks ne tik 3 tūkst. eurų premija, bet ir bus suteikta galimybė savo darbus eksponuoti lauko reklamos plotuose. Parodą kuruoja Edgaras Gerasimovičius ir Audrius Pocius, ji veiks nuo 2016 m. gruodžio 2 d. iki 2017 m. sausio 11 d.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist