Pramogos

Naujas maršrutas siūlo pasivaikščioti po Rasas

Pagalvojus apie Rasas daugeliui tikriausiai prieš akis iškyla garsios šios gyvenvietės kapinės, kuriose ilsisi iškilios XIX–XX amžiaus pirmosios pusės asmenybės – Jonas Basanavičius, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Antanas Vivulskis ir kiti. Vis dėlto ši senamiesčio panosėje esanti miesto dalis turi daugiau įdomių objektų ir istorijų iš XIX amžiaus ar net seniau.

Vaikštant Balstogės, Vitebsko, Mielagėnų, Švenčionių ir Gervėčių gatvėmis gali užklupti jausmas, tarsi esate ne Lietuvoje. Jūsų nuojauta neklysta, nes įžengėte į Rasų koloniją, kurioje esantys namai iš tiesų primena Vakarų Europos kotedžus su sodais.  Šis gyvenamųjų namų kvartalas unikalus ne tik architektūra, bet ir inovatyviais socialiniais bei urbanistiniais sprendimais.

Tiesa, Vilniuje yra dar keturios visuomenininko, filantropo ir Žemės banko direktoriaus Juozapo Montvilos inicijuotos kolonijos, tačiau Rasose esantis gyvenamųjų namų kompleksas išsiskiria dydžiu ir, kaip teigiama, „fundatoriui“ patiko labiausiai. Sekdami maršrutą toliau pasigrožėkite šaltuoju metų laiku nuo Liepų kalno atsiveriančia puikia panorama ir sužinokite, kur stovėjo legendinė karčema „Geležinė trobelė“.

 

Neakivaizdinis Vilnius kviečia keliauti naujuoju Rasų maršrutu. Elektroninę jo versiją rasite čia, o popierinę – Vilniaus turizmo informacijos centruose.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button