Laisvalaikis

Paplūdimiai Vilniuje: kur išsimaudyti karštą dieną?

Esant tokiems karšiams visi vilniečiai traukte traukia prie vandens. Jeigu savaitgalį nepavyksta išvažiuoti prie jūros, į sodybą ar sodą, neverta sėdėti namuose – Vilniuje yra ne tik gražus senamiestis ir puikūs parkai, bet ir keletas paplūdimių. Svarbiausia nepamiršti būti draugiškiems aplinkai ir poilsiaujantiems šalia.

Šią vasarą Vilniuje yra 9 oficialūs ir nemokami paplūdimiai, juose kasdien budi 30 gelbėtojų. Taip pat galima atrasti ir keleta mokamų paplūdimių.

Žaliųjų ežerų paplūdimys

Žalieji ežerai telkšo Vilniaus miesto šiaurinėje dalyje, Verkių regioniniame parke. Čia plyti paskutinio apledėjimo sustumtos aukštumos, pasižyminčios aklinų daubų ir ežerų gausa.

 

Žalųjų ežerų paplūdimys įsikūręs prie Balsio ežero. Jo pietiniame krante įrengta poilsinė, nuomojamos valtys ir vandens dviračiai, yra paplūdimys. Rytinėje dalyje įrengta ežero apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria Balsio šiaurinės pusės vaizdas. Aplink ežerą ir iki jo įrengti dviračių takai.

Artimiausia viešojo transporto stotelė – VERKIŲ RIEŠĖ.

Žaliųjų ežerų paplūdimys
Žaliųjų ežerų paplūdimys

Balžio paplūdimys

Balžis arba Bildžių ežeras – ežeras Vilniaus miesto šiaurės rytinėje dalyje, 2 km į rytus nuo Antavilių. Ilgis šiaurės vakarų – pietryčių kryptimi 0,8 km, plotis iki 0,4 km. Giliausia ežero vieta siekia 27,1 m.

 

Ežeras yra nedidelis, tačiau patogiomis, smėliu ir pievų apklotu padengtomis pakrantėmis. Todėl Balžio ežeras yra mėgstama vilniečių poilsio ir pramogų vieta, ypač vasarą. Šiaurinėje pakrantėje veikia vandens slidinėjimo trasa.

Artimiausia viešojo transporto stotelė – BALŽIO.

Prie šio ežero yra įsikūrę du paplūdimiai.

 
Balžio I paplūdimas
Balžio I paplūdimas
Balžio II paplūdimys
Balžio II paplūdimys

Salotės paplūdimys

Salotė – ežeras Vilniaus rajono savivaldybėje, 0,5 km į pietus nuo Pilaitės. Ežeras netaisyklingo pavidalo, ilgis iš šiaurės rytų į pietvakarius 0,5 km, plotis iki 0,5 km. Šiaurinėje pakrantėje įsikūręs Salotės kaimas, pietinėje – Raišiai. Veikia vandens sporto bazė.

Artimiausia viešojo transporto stotelė – GILUŽIO

Iš centro važiuoja autobusas Nr. 4G, 30, 54, 75 į Pilaitę iki „Gilužio“ stotelės. Išlipus Gilužio ir Taurutės gatve paeiti iki Salotės ežero.

 
Salotės paplūdimys
Salotės paplūdimys

Valakampių paplūdimys

Vasarą viena populiariausių vietų prie Neries – Valakampių paplūdimiai.

Valakampiai – Vilniaus miesto dalis, esanti į šiaurės rytus nuo miesto centro, kairiajame Neries krante.

Valakampiuose yra įsikūrę du paplūdimiai. I Valakampių paplūdimys yra didžiausiais, čia poilsiautojams įrengtas tualetas, persirengimo kabinos, suoliukai, gėlo vandens čiaupas. II Valakupių paplūdimys – mažesnis už I Valakupių ir labiau tinka poilsiui su šeima.

 

Artimiausia viešojo transporto stotelė – 1-ASIS PAPLŪDIMYS ir 2-ASIS PAPLŪDIMYS.

Valakampių I paplūdimys
Valakampių I paplūdimys
Valakampių II paplūdimys
Valakampių II paplūdimys

Tapelių paplūdimys

Tapelių ežeras – ežeras Vilniaus miesto šiaurės rytinėje dalyje. Didžiausias gylis 18 m. Vanduo tamsus. Ežeras apsuptas miško. Pietrytinėje dalyje įteka upokšnis. Šiaurės vakarinėje pusėje iš ežero išteka upelis.

Poilsis prie Tapelių ežero tinkamiausias mėgstantiems natūralią aplinką ir besistengiantiems išvengti didžiulių žmonių minių.

Artimiausia viešojo transporto stotelė – KARAČIŪNAI.

Prie šio ežero yra įsikūrę du paplūdimiai.

Tapelų I paplūdimys
Tapelų I paplūdimys
Tapelų II paplūdimys
Tapelų II paplūdimys

Žirmūnų paplūdimys

Populiari maudynių, sporto ir poilsio vieta. Paplūdimys įrengtas Žirmūnų mikrorajone. Šiame paplūdime įrengtas gėlo vandens čiaupas, vaikų žaidimų aikštelė, persirengimo kabinos, tualetas

Artimiausia viešojo transporto stotelė – VALAKAMPIŲ TILTAS.

Žirmūnų paplūdimys
Žirmūnų paplūdimys

„Vilnoja“ mokamas paplūdimys

Vilnojos ežero vanduo yra labai švarus. Seklus krantas puikiai tiks vaikams. Paplūdimyje įrengti liepteliai, lauko kepsniniu zona su stalais ir skėčiais (už papildomą kainą). Paplūdimyje galėsite ilsėtis ir ant smėlio, ir ant žolės, ir pavėsyje po medžiais.

Paplūdimio daro laikas: nuo 9 val – 21 val. Jame galite naudotis automobilių parkavimo aikštele, WC, praustuvu, persirengimo kabina.

Paplūdimys yra mokamas visomis savaitės dienomis:

Visomis savaitės dienomis suaugusiems žmonėms (nuo 12 metų) – 4 Eur/ dienai.

Vakaro bilietas (nuo 17 iki 21 val., tik darbo dienomis) – 2 Eur

Senjorams visomis savaitės dienomis  – 2 Eur/dienai (būtinas senatvės senjoro pažymėjimas).

Vaikams iki 12 metu – nemokamai.

„Vilnoja“ mokamas paplūdimys 
Nuotr.: Vilnoja

„Villa Alicante“ mokamas paplūdimys

„Villa Alicante“ čia rasite ne tik prabangius apartamentus bet ir paplūdimį, kuriame ramiai pasivaikščiosite ir romantiškai praleisite laiką arba jame įrengtą tinklinio aikštelę, kad galėtumėte sportuoti ir praleisti laiką su smagia kompanija.

Paplūdimio kaina dienai 1 asm.  I-VII: suaugusiam –  4 eur, suaugusiam su nuolaidų kortele –  3 eur, vaikams nuo 3 m. iki 14 m. –  2 eur.

Straipsnis parengtas pagal madeinvilnius.lt ir wikipedia.org informaciją.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button