Laisvalaikis

Nacionalinės bibliotekos 2018 metų penketukai

2018-iesiems bėgant į pabaigą skelbiame Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje daugiausia dėmesio sulaukusius kūrinius. Visus metus bibliotekoje ir maži, ir suaugę lankytojai nepaleido iš rankų knygų, grojo arba klausė mėgstamiausius muzikos kūrinius ir nardė po išskirtines kino filmų perteikiamas istorijas. Smalsuolius kviečiame susipažinti su daugiausia dėmesio sulaukusiais leidiniais.

Knygos keliautojos

Nacionalinės bibliotekos knygų lentynose – daugiau kaip 6 tūkstančiai laisvalaikio skaitinių. Lietuvių ir užsienio šalių grožinė literatūra, filosofija, psichologija, kultūrologijos ir kiti leidiniai laisvai prieinami vartotojams. Tai knygos keliautojos, nes jas galima skaityti ne tik bibliotekoje, bet ir pasiimti į namus. Skaitomiausių laisvalaikio knygų penketukas:

 

Sėsliosios knygos

Šios Nacionalinės bibliotekos knygos nepalieka knygų šventovės. Tai nacionaliniai ir užsienio šalių mokslo šakų dokumentai, tarp kurių tikrai galima rasti aktualiausias ir paklausiausias knygas pagal  šalies ūkio, mokslo, kultūros kryptis ir perspektyvas. Skaitomiausių sėsliųjų knygų penketukas:

Elektroninės knygos

 

Turint skaitytojo pažymėjimą lietuvių autorių ir į lietuvių kalbą išverstas knygas galima rasti portale ibiblioteka.lt. Šias elektronines knygas galite skaityti ten, kur jums patogu ir kur yra interneto ryšys. Šių metų skaitomiausios elektroninės knygos:

Grojamiausios natos

Kiekvienas Nacionalinės bibliotekos lankytojas gali pasiimti mėgstamas natas ir Muzikos ir vizualiųjų menų skaitykloje pagroti „tyliuoju“ sintezatoriumi su ausinėmis. Visi kuriantys, grojantys ar norintys pažinti muziką lankytojai gali tobulinti įgūdžius, atgaivinti primirštus ar tiesiog atsipalaiduoti. Šiais metais dažniausiai skambėjo šie kūriniai:

Klausomiausios vinilo plokštelės

Lankytojai Muzikos ir vizualiųjų menų skaitykloje ne tik skaitė muzikos, dailės, dizaino, architektūros, scenografijos, fotografijos, teatro, kino ir šokio knygas, bet ir klausėsi laikui atsparios vinilo plokštelių muzikos. Čia, naudodamiesi vinilo plokštelių grotuvu, lankytojai perklausė širdžiai malonius įrašus. Populiariausios vinilo plokštelės:

Žiūrimiausi kino filmai

Norint Nacionalinėje bibliotekoje pasisemti kūrybinio įkvėpimo ir išminties, savo laisvas valandas galima skirti kino filmams. Kino salėje pailsima, atitolstama nuo rūpesčių ir prasmingai praleidžiamas laisvalaikis. Šių metų žiūrimiausi Nacionalinės bibliotekos fondo kino filmai:

Mažųjų skaitomiausios knygos

Nacionalinėje bibliotekoje mažiesiems skaitytojams sukurta spalvinga erdvė, knygas vaikams čia galima rasti vienoje vietoje. Vaikų ir jaunimo literatūros skaitykla turi atvirą, visiems pasiekiamą fondą, lankytojai gali savarankiškai vartyti, skaityti knygas. Jei nesinori skaityti skaitykloje, kur lankytojams sukurtas jaukus kampelis, visas knygas galima parsinešti namo. Šių metų skaitomiausios vaikų literatūros knygos:

Jaunimo skaitomiausios knygos

Transformuojančios ir įkvepiančios jaunimo knygos taip pat ilgai neužsibūna Nacionalinės bibliotekos lentynose. Kiekviena vaizduotę praplečianti knyga laukia, kada galės pasisvečiuoti pas lankytoją namuose. Šiais metais jaunieji skaitytojai dažniausiai rinkdavosi šias knygas:

*šias vinilo plokšteles rasite skaityklos atvirajame fonde

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button