Penktadienį Kultūros ministerijoje kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir jos politinio pasitikėjimo komanda susitiko su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi. Susitikimo metu aptarti patys svarbiausi miestui kultūros srities klausimai.

Ministrė merą supažindino su vienu pagrindinių šios Vyriausybės prioritetų kultūros srityje – būtinybe pastatyti tarptautinius standartus atitinkančią Nacionalinę koncertų salę. „Nacionalinė koncertų salė turi būti profesionali, specialiai koncertams statyti koncertų rūmai, kuriuose būtų pasaulinio lygio akustika ir salės, pritaikytos įvairiems aukščiausio lygio koncertams nuo kamerinių pasirodymų iki didelių simfoninių orkestrų koncertų.“ – susitikimo metu sakė ministrė. Susitikime sutarta, kad visų pirma reikalingi sprendimai dėl tinkamiausios lokacijos, kurią reikia atrasti diskusijose su urbanistikos, architektūros, akustikos ekspertais, muzikos, koncertinių organizacijų bendruomenėmis. Vilniaus meras pristatė tris galimas vietas, kurioje iškilti Nacionalinė koncertų salė. Tai sklypas prie Nacionalinės dailės galerijos, teritorija greta Lietuvos Respublikos Seimo ir Tauro kalnas. Kovo mėnesį bus inicijuotos diskusijos, kuriose ir bus įvertinti šių lokacijų privalumai ir trūkumai.

Kalbant apie Kalnų parko sutvarkymą Vilniaus meras pasidžiaugė, kad darbai vyksta sklandžiai. Kultūros viceministras Renaldas Augustinavičius informavo, kad darbai vyksta pagal grafiką. Jų metu bus sutvarkyti kalnų šlaitai, įrengti pažintiniai takai. Darbai baigsis iki 2020 m. Susitikime taip pat pastebėta, kad Kalnų parko zonoje spręstina parkavimo problema. Sutarta, kad ir Vilniaus savivaldybė, ir Kultūros ministerija sutelks pajėgas šiai problemai spręsti.

Susitikime taip pat buvo apsikeista nuomonėmis apie Žydų muziejaus įkūrimą. Kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė informavo Vilniaus merą apie sudarytą veiklos grupę, kuri turi pateikti bendrą tokio muziejaus koncepciją. „Bet kuris muziejus, netgi bet kuri kultūrinė įstaiga turi prasidėti nuo koncepcijos. Šiai akimirkai svarbiausia visoms suinteresuotoms grupėms susėsti prie stalo ir sutarti dėl Lietuvos žydų muziejaus idėjinio pagrindo. Kad muziejus, skirtas Lietuvos žydų istorijai, yra reikalingas, niekam nekelia abejonių.“ – sakė kultūros ministrė.

Kalbėta ir apie Lukiškių aikštės sutvarkymą. Sutarta, jog atnaujinta Vyriausybės veiklos grupė, kurioje yra ir Kultūros ministerijos, ir Vilniaus m. savivaldybės atstovai, turi išlikti pagrindine koordinuojančia institucija. Sutarta, kad ateityje Vilniaus miesto savivaldybė ir Kultūros ministerija glaudžiau bendradarbiaus istorinės atminties ir įamžinimo klausimais.

Viceministras Renaldas Augustinavičius informavo Vilniaus merą apie Gedimino kalno tvarkymo darbus. Konstatuota, kad sausio pradžioje Gedimino kalne rasti palaikai šiek tiek sutrikdė kalno tvarkymo grafiką, tačiau iš esmės situacija yra kontroliuojama Šiuo metu Gedimino kalne esančios dvi betoninės juostos trosų pagalba jau yra sutvirtintos, liko sutvirtinti tik paskutinę betoninę juostą. Tai reiškia, kad iš esmės didžiausia grėsmė suvaldyta, bet reikėtų pažymėti, kad atšilus orams dar tikėtinos paviršinės nuošliaužos, tačiau joms rengiamasi ir suvaldymo procesai žinomi.

Žaliojo tilto skulptūrų klausimu kultūros ministrė pasiūlė Vilniaus savivaldybei atiduoti šias skulptūras Lietuvos dailės muziejaus saugojimui. Lietuvos dailės muziejus yra nacionalinė institucija, kurios užduotis yra kaupti, saugoti ir tirti visų Lietuvos istorinių laikotarpių meno kūrinius, tad, ministerijos nuomone, tai pati tinkamiausia institucija meno kūrinių vertinimui ir saugojimui.

Susitikimo metu taip pat aptarti Sapiegų rūmų įveiklinimo, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjimo, Vilniaus 700-ųjų metų paminėjimo ir kiti klausimai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kaip vertinate Vilniaus gatvėse greitai pasirodysiantį e. kontrolės automobilį?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist