Muzikos festivalyje „Užutrakio vakarai“ rugpjūčio 19-ąją, sekmadienį, Užutrakio dvaro terasoje pirmąkart skambės svečių iš Švedijos – vokalistės Rigmor Gustafsson ir Bohusleno(Bohuslän) bigbendo atliekamos melodijos.

Švedai yra gerai žinomi pasaulio scenose, bet Lietuvoje lankysis pirmą kartą. Svečiai savo programą „Skandinaviški atspindžiai Užutrakyje“ skiria Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui.

Bohusleno bigbendas (Bohuslän Big Band) – viena iš didžiausių Švedijos grupių, kuri muzikos pasaulyje nebijo ir didžiausių iššūkių. Bigbendas laikosi tradicijų, tačiau koja kojon žengia į priekį su naujomis muzikos tendencijomis ir, pasak muzikos žinovų, turi fantastišką reputaciją visame pasaulyje. Per metus Bohusleno bigbendui teko privilegija bendradarbiauti su gerai žinomais menininkais, tarp kurių yra tokios žvaigždės kaip Gregory Porter, Carla Bley, Joe Lovano, Vince Mendoza, Maria Schneider ir kiti.

„Aš niekados nepamiršiu, kai legendinis saksofonininkas Joe Lovano viduryje repeticijos su bigbendu sušuko: „Ši ritmo grupė yra puiki!“. Šie kupini džiaugsmo ir entuziazmo žodžiai suteikė įkvėpimo ir orkestrui, ir solistui. Koncertas buvo stulbinamas. Tokių akimirkų niekados negali pamiršti, jos įsimena ilgam“, – apie Bohusleno bigbendo meistriškumą savo mintimis dalijosi vienas iš žinomų muzikos prodiuserių Erikas Arellano.

Švedų vokalistė Rigmor Gustafsson – viena iš pirmaujančių džiazo vokalisčių Europoje, išleidusi net dešimt albumų. 2013 m. ji buvo apdovanota Švedijos karališkosios muzikos akademijos džiazo premija už „… ryškiai spindintį meniškumą, kuris išveda švedų džiazą į tarptautinius vandenis ir tarptautinį džiazą atveda į Švediją“.

Ši programa – tai muzikinė kelionė, pradedant Ella Fitzgerald ir Billie Holiday, iki pačios R. Gustafsson atliekamos muzikos.

Svečiai iš Švedijos dalyvauja „Užutrakio vakarų“ festivalyje plėtojant Trakų rajono savivaldybės ir Vestra Jotalando(Västra Götaland)regiono kultūros ryšius. Rajono savivaldybę ir šį Švedijos regioną sieja kelerių metų ryšiai, o pastarąjį pavasarį buvo pasirašyta atnaujinta bendradarbiavimo sutartis.

Koncertas vyks Užutrakio dvaro sodyboje, 19 val. Muzikos festivalį „Užutrakio vakarai“ remia Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė, partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija. Festivalio globėja – Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Išsamiau apie festivalį www.uzutrakiovakarai.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist