Universalumas, profesionalumas, meninis polėkis ir jaunatviškumu alsuojanti branda – epitetai, kuriais gali pasigirti Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas), šiemet kviečiantis į 30 – ojo sezono koncertus. Aukščiausiu meistriškumu, jaunatviška energija ir nepakartojamomis interpretacijomis pasižymintis Šv. Kristoforo orkestras – vienas geriausių Lietuvoje, o muziką nuolat dovanoja ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos ir pasaulio scenose.

Solidžia proga Vilniaus miestą garsinantis kolektyvas jau šį pavasarį publikai žada pateikti naujų, įdomių programų bei išskirtinių siurprizų!

Vokalinės muzikos žavesys – koncerte „Vokalo meistrai“

Kovo 14 d. 19 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje publika kviečiama pasimėgauti pagaviu vokalinės muzikos skambesiu. Užburiančiame koncerte „Vokalo meistrai” drauge su orkestru, vadovaujamu charizmatiškojo dirigento Modesto Barkausko – trys nepaprastai talentingi solistai: Asta Krikščiūnaitė (sopranas), Vera Talerko (sopranas) ir Ignas Melnikas (bosas-baritonas).

„Kai muziką užlieja šiltų obertonų sklidinas A. Krikščiūnaitės balsas, abejingų nelieka”, – apie Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatę atsiliepė muzikologė Jūratė Katinatė. “Greita muzikinė atmintis, gryna intonacija, gražus balso tembras su individualumu, platus diapazonas bei dainininkės patrauklumas patraukia dėmesį ir palieka stiprų įspūdį jos klausytojams ir žiūrovams. Ji išlieka žmonių atmintyje!” – tai epitetai, kuriais apdovanojama talentingoji Latvijos jaunosios kartos pažiba Vera Talerko. Šią puikių solistų kompaniją papildo žavingasis bosas – baritonas Ignas Melnikas – besiskleidžianti jaunosios kartos operos žvaigždė, pastaruosius metus daug laiko praleido žymiausiuose Italijos teatruose įkūnydamas įvairius vaidmenis.

Kruopščiai parinkta vakaro programa, kurioje puikuojasi Wolfgango Amadeus Mozarto, Gaetano Donizetti, Léo Delibes ir Georges Bizet žymiausių operų ištraukos, balsų ir instrumentų darna bei žėrintis skambesys įtrauks į nuostabią muzikinę kelionę.

“Skambančios miško istorijos” – muzikinės popietės vaikams

Sezono programoje neužmiršta ir jaunoji klausytojų karta. Koncertai „Skambančios miško istorijos” kovo 17 d. 12 val. ir balandžio 21 d. 12 val. pakvies mažuosius klausytojus į Šv. Kotrynos bažnyčią, kur galima bus išgirsti žinomų kompozitorių muziką, muziką iš animacinių filmukų.

Dvi miško istorijų dalys – skirtingos, be galo įtraukiančios ir linksmos, kurių metu netrūks juoko, šokių ir dainų!

Koncertų vedėjai – stebuklingo miško gyventojai, o muziką dovanos Šv. Kristoforo kamerinio orkestro kvintetas.

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras ir obojininkas Tomas Bieliauskas – „Pasimatyme Londone“

Energingasis Šv. Kristoforo kamerinis orkestras nuolat stebina naujais, Lietuvoje retai girdimais muzikos šedevrais. Britų kompozitorių Ralpho Vaughano Williamso (1872 – 1958) ir Williamo Waltono (1902-1983) muzikos opusai nugulė koncerto „Pasimatymas Londone“ programoje. Kovo 21 d. 19 val. Šv. Kotrynos Bažnyčioje kartu su puikiais orkestro muzikantais, charizmatiškuoju dirigentu Modestu Barkausku ir žavingu obojininku Tomu Bieliausku publika leisis į muzikinę kelionę siauromis, spalvingomis ir įkvepiančiomis karališkojo miesto Londono gatvėmis. Dangiškas obojaus skambesys, nuostabiai skambantis orkestras ir stebuklinga vakaro atmosfera tikrai nepaliks abejingų.

Šiame susitikime magiškai suskambės Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro obojų grupės koncertmeisterio Tomo Bieliausko atliekamas britų kompozitoriaus Ralpho Vaughano Williamso Koncertas obojui ir styginiams a-moll.

Kitas vakarą papuošiantis kūrinys – 1971 m. sukurta Sero Williamo Waltono Sonata Styginiams. Tai spalvingas, nepaprasto virtuoziškumo ir jautrumo reikalaujantis opusas, kuriame orkestras turi puikią progą atskleisti visas savo galimybes.

Velykų belaukiant – viltimi ir tikėjimu spinduliuojantys kūriniai

Kovo 28 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje nuskambės koncertas „Šv. Velykų belaukiant“. Nuostabus tandemas – Šv. Kristoforo kamerinis orkestras ir Valstybinis choras „Polifonija“ – Didžiąją savaitę dovanos viltimi ir tikėjimu spinduliuojančius kūrinius: vieno žymiausių Latvijos kompozitorių Peterio Vaskso „Missa”, 2023 m. Šv. Kristoforo kamerinio orkestro kompozitorių konkurso I premijos laureato, amerikiečių kompozitoriaus Keane Southard „Lamentation” ir šiuolaikiniu romantiku vadinamo lietuvių kompozitoriaus Algirdo Martinaičio „Rojaus paukščiai”.

Šis koncertas – tai ne tik muzikinis pasirodymas, bet ir nepakartojama patirtis, kviečianti įsiklausyti į savo vidinį pasaulį, sustoti ir susikaupti stebuklingu Šv. Velykų laukimo laiku.

Spalvinga Vidmanto Bartulio kūryba – kompozitoriaaus 70 gimimo metinėms skirtame atminimo vakare

Su kompozitoriaus Vidmanto Bartulio (1954 – 2020) kūryba Šv. Kristostoforo kamerinį orkestrą sieja ypatingas ryšys: išleista kompozitoriaus kūrybos kompaktinė plokštelė “I like…” sulaukė išskirtinio muzikos kritikų dėmesio, o pats orkestras – pelnytų pagyrų.

Stilių, žanrų, manierų, nuotaikų ir potyrių įvairove Vidmanto Bartulio muzika pranoksta daugelio lietuvių kompozitorių kūrybą, kaskart stebindama netikėtais posūkiais arba rakursais. Jis galėjo rašyti bet ką – nuo kamerinių miniatiūrų iki operos ir stambių orkestrinių kūrinių, nuo liaudies dainų harmonizacijų iki didžiulių masinių renginių, nuo monumentalaus Requiem iki muzikos mados kolekcijų pristatymams, popdainų aranžuočių.

Balandžio 11 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje Šv. Kristoforo kamerinis orkestras kviečia kartu prisiminti ir iš naujo atrasti nuostabiai spalvingą Vidmanto Bartulio kūrybą koncerte “I like Vidmantas Bartulis”, skirtame kompozitoriaus 70 gimimo metinėms paminėti.  Koncerte skambės kūriniai, pamilti atlikėjų ir vertinami klausytojų, nuoširdūs ir išradingi, gilūs ir kupini polėkio. Programoje – Vidmanto Bartulio „Psalmės”, „I like Schubert”, „Bolero. Pavane Lacrimae” bei Luko Butkaus „I like Vidmantas Bartulis” fortepijonui ir styginiams.

Kaip 2020 m. teigė pats Vidmantas Bartulis, „gyvas koncertas, kaip ir spektaklis, niekada nebūna visiškai toks pat, nesvarbu, kad atliekamas tas pats kūrinys. Jei yra salė, geras orkestras, kodėl gi nenusipirkus bilieto ir gyvai nepaklausius koncerto?”

Koncertą publikai dovanos puikūs Lietuvos muzikai – Simas Tankevičius (smuikas), Domas Jakštas (violončelė), Lukas Butkus (fortepijonas), ir, žinoma, Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir dirigento Modesto Barkausko batutos mosto.

Programa vėliau bus pristatyta ir visoje Lietuvoje. Taip pat jau šį pavasarį orkestras pristatys naują festivalį, kuriame nuskambės net keturios lietuviškos premjeros! Festivalio koncertų muzika aprėps nuo simfodžiazo, elektroninio baroko iki šiuolaikinės kantatos žanrų paletę. Keturi išskirtiniai vakarai – keturios visiškai naujos muzikinės patirtys Visa tai jūsų laukia jau šių metų gegužės mėnesį.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist