Pažinti kitonišką garsą kviečia nauja renginių serija „Method, Sound and Silence“. Keturis vasaros ketvirtadienius kultūros komplekse SODAS 2123 vyks eksperimentinės elektroninės muzikos koncertai ir vertingos muzikos lauko profesionalų paskaitos.

Nemokamų renginių ciklas siekia supažindinti publiką su debiutuojančiais eksperimentinės elektronikos, elektroakustinės muzikos bei garso meno kūrėjais ir jų idėjomis. Kitokiu garsu besidomintys klausytojai SODAS 2123 Aktų salėje (Vitebsko g. 23, Vilnius) laukiami ketvirtadieniais – birželio 22 d., liepos 13 d. bei liepos 20 d.

„Tai – renginiai, skirti atrasti, išgirsti, nustebti, pažinti ir susipažinti“, – sako muzikos renginių organizatorius Benas Trakimas. 

Pavasarį kultūros komplekso SODAS 2123 paskelbtas atviras kvietimas debiutuojantiems eksperimentinės elektroninės muzikos ir garso meno kūrėjams sulaukė itin didelio susidomėjimo.

Iš daugiau nei 50 paraiškų konkurso organizatoriai ir komisija atrinko aštuonis kūrėjus: BRTQ, Ugnę Makselytę, Andrii Gumeniuk, jux rev, Eleną Laurinavičiūtę, Natą Kuną, Paulą Bagotyriūtę ir Jodeliszki. Būtent jų garsines idėjas bus galima išgirsti gyvai „Method, Sound and Silence“ renginių metu.

Be „naujokų“ kūrybos, savo muzikinėmis mintimis čia dalinsis ir pasirodymus surengs nemažą sceninės patirties bagažą jau turintys atlikėjai: Pijus Džiugas Meižis, Daina Dieva ir „gimė-mirė“. Pirmajame serijos renginyje pasirodė tarpdisciplininio meno kūrėjas Simonas Nekrošius, o apie muzikos eksporto ypatumus pasakojo Radvilė Buivydienė.

Prieš gyvus pasirodymus publikos laukia ir daugiau naudingų paskaitos bei diskusijų apie šiuolaikinės muzikos kryptis, aktualijas, leidybą ir vadybą. Artimiausio renginio metu, birželio 22 d. eksperimentinio garso ir performanso menininkas bei kompozitorius Armantas Gečiauskas pristatys paskaitą „Kasečių vadovas: juostinė magija kasdienybėje“.

Paskaitas taip pat ves ir visus besidominčiųjų klausimus atsakys kompozitorius, dėstytojas ir elektroninės muzikos atlikėjas Vladas Dieninis bei „LRT Opus“ radijo laidų vedėja Inga Ramoškaitė.

„Norime sukurti vietą, skirtą kūrėjams, jų eksperimentams, neformaliai edukacijai, o kartu – betarpiškam santykiui su klausytojais. Po pirmo serijos renginio esame laimingi, nes panašu, kad tai jau vyksta“, – sako Benas Trakimas. 

Kultūros komplekse SODAS 2123 vyksiantis konkursas ir gyvi pasirodymai dalinai finansuojami asociacijos Latga, Vilniaus miesto savivaldybės ir Lietuvos Kultūros Tarybos.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist