Netikėta muzikinė partnerystė – vienoje scenoje, „Vilnius Spring Festival“ festivalio metu susitiks elektroninės muzikos prodiuseris Leon Somov ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro violončelistų Ignės Pilakavičiūtės ir Domo Jakšto duetas. Jau šį ketvirtadienį, gegužės 23-ąją koncerte susipins baroko epochos muzika ir elektroninės muzikos kompozicijos!

„Man pačiam tai yra didelis iššūkis! Šiam koncertui ieškojau įvairiausių sprendimų, galvojau kaip atlikti programa kartu su violončelininkais, kokios aranžuotės geriausiai tiktų. Jau šį ketvirtadienį, koncerte baroko muzika virs elektronika ir atvirkščiai. Klausytojų laukia unikali patirtis išgirsti analogų neturinčią kūrybą, kuri sukurta išskirtinai vienam pasirodymui!“,- pasakoja Leon Somov.

Pirmą kartą vykstantis festivalis, dešiniajame Neries krante, Nacionalinėje dailės galerijoje muzikos mylėtojus kviečia jau į trečiąjį šio festivalio koncertą. „Šis festivalis buvo sukurtas, tam kad atsirastų vietos eksperimentams bei naujoms draugystėms. Rodos šį pažadą puikiai pavyksta įgyvendinti, laukia trečiasis festivalio koncertas ir dar viena unikali muzikinė patirtis bei dar viena premjera! Klausytojai turės progą išgirsti tai, kas dar jokioje scenoje neskambėjo“,- mintimis dalinasi festivalio vadovas, Šv. Kristoforo kamerinio orkestro direktorius Nerijus Masevičius.

„Vilnius Spring Festival“ koncerte, suskambės nauja kūryba, kuri remiasi senųjų baroko kompozitorių darbais. Čia sintezatoriais ir įvairiais garsais bei ritmu bus išryškintas ankstyvųjų laikų muzikos tendencijų grožis. „Pirmoje repeticijoje įsirašiau violončelių partijas, vėliau visus įrašus atsinešiau į studiją ir į tą medžiagą stengiausi pasižiūrėti kaip į naujus kūrinius, nors kai kurios dalys buvo sugrotos iš jau esamų, labai gerai žinomų klasikinių baroko kūrinių. Su tokiais fragmentais man yra sudėtingiausias darbas, nes, kad ir kiek stengiuosi tokias melodijas moduliuoti, ausys vis stengiasi grįžti prie originaliosios versijos“, – kūrybiniu procesu dalinasi Leon Somov.

Vilnius – miestas, kuriame barokinis rafinuotumas dera su šiuolaikiška architektūra, o miesto ramus tempas su šiuolaikišku gyvenimo ritmu, jame galima rasti ir ramybės oazių, ir intensyvaus gyvenimo kasdienybės – visai kaip ir ateinančio ketvirtadienio „Vilnius Spring Festival“ koncerte.

Išskirtinėmis muzikinėmis patirtimis bus galima dalintis ir festivalio uždarymo koncerte, gegužės 30 d., kuriame Šv. Kristoforo kamerinis orkestras ir choras „Liepaitės“ atliks Giedrės Pauliukevičiūtės oratoriją „Gradus Ad Cor“! 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist