Koncertai

„Laisvės kelio“ finiše – įspūdingas koncertas Medininkų pilyje

Pandemijos metu daug nuveikę „Stiprūs kartu“ ir Laisvės TV rengiamas „Laisvės kelias“ solidarizuojasi su paramos iniciatyva „Freedom first. Go Belarus!” ir atveria specialų „Laisvės kelio“ sektorių didingoje Medininkų pilyje.

„Baltarusių vieta – Europoje. Dabar minios gatvėse taikiai kovoja už galimybę laisvai, demokratiškai išsirinkti valdžią ir kurti savo nepriklausomą Baltarusią. Ir panašu, kad jiems pavyks. Lemtingo lūžio akimirką mes turime susitelkti ir padėti. Ypač tiems, kas nukentėjo nuo rėžimo“, sako „Stiprūs kartu“ lyderis, žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Šiuo metu Baltarusijoj suimta tūkstančiai žmonių. Iš izoliatorių paleista tik maža dalis. Nuo smurto ir persekiojimų nukentėjusiems baltarusiams lietuviai gali aukoti trumpuoju numeriu 1485 (auka – 5 EUR).

 

„Mes visi matėme tuos kraupius vaizdus, mėlynėmis nusėtus kūnus ir kitas žiauraus smurto žymes. Kai kurie žmonės iš izoliatoriaus jau nebegalėjo patys pareiti namo, buvo iš karto vežami į ligonines, todėl mes privalome padėti“, sako paramos koncerto nukentėjusiems nuo smurto Baltarusijoje organizatorius, prodiuseris Dominykas Kubilius, surengęs ne vieną pagalbos Ukrainai maratoną.

Medininkų pilies kieme nuo 18.00 valandos vyks „Laisvės kelio“ tiesioginė transliacija, o 19.10 prasidės koncertas, kuriame žymiausi šalies atlikėjai ir ypatingi svečiai savo dainomis ir įžvalgomis liudys laisvę ir vienybę su Baltarusija. Laukiama Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir kitų ypatingų svečių.

Koncertą, kuris bus ir TV paramos maratonas, transliuos LRT televizija. Dalyvauja Andrius Mamontovas, Merūnas Vitulskis, Ieva Narkutė, Vidas Bareikis, Algirdas Kaušpėdas, Viktoras Diawara, Saulius Urbonavičius-Samas, grupė BIX ir kiti. Tiesioginės transliacijos metu bus jungiamasi su Baltarusija. Eteryje skambės tikros visuomenininkų, žurnalistų, medikų, paprastų žmonių istorijos, kurios atskleidžia, kaip žiauriai šiuo metu režimas elgiasi su žmonėmis.

 

Kadangi vieta ypatinga, misija kilni, o vietų skaičius labai ribotas, į renginį galima patekti tik įsigyjant bilietus.

Auka už bilietą – 20 EUR. Visos tiesioginės transliacijos metu surinktos lėšos atiteks organizacijai BY Help, kuri nuo 2017 metų kryptingai gina sužeistus, suimtus, persekiojamus baltarusius ir jų šeimas. Bilietus platina Kakava.lt

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
22 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tony
Tony
9 mėnesius

Ar Lietuvoje jau legalizuota “w” raidė pavardėse ar tik atlikėjams? 🙄

Aha
Aha
9 mėnesius

Paaukot galima ir paprasčiau, be koncertų. Už sienos tragedija, o čia kažkokia ne visai pronozuojama linksmybė.

Strazdas
Strazdas
9 mėnesius

Tas pats darinys kuris organizavo pagalvą medikams su apsauga dabar siekia padaryti daug pacientų tiems patiesm medikams.

Hmm
Hmm
9 mėnesius
Atsakinėti į  Strazdas

O komentuoja tas pats marazminis kliedėtojas?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button