Koncertai

Kalėdų desertui – pianistų keturiomis rankomis atliekami „Vengriški šokiai“

Tuo, kad kalėdiniu laikotarpiu būtina sielai duoti pašokti, įsitikinti pakvies dviejų jaunų pianistų Jorio Sodeikos ir Paulinos Dūmanaitės duetas – gruodžio 28 d. 19 val. Vilniaus paveikslų galerijoje jie surengs nuotaikingą Kalėdų koncertą, kuriame keturiomis rankomis fortepijonu atliks Johanneso Brahmso „Vengriškus šokius“.

Pianistų teigimu, visą vokiečių kompozitoriaus romantiko J. Brahmso „Vengriškų šokių“ ciklą galima išgirsti nedažnai. „Šie trumpi šokiai yra ypatingi savo šventiška, nuotaikinga ir charakteringa muzika, pavergiančia klausytojų širdis. Ir nors kelios J. Brahmso vengriškų šokių melodijos yra gana gerai žinomos ir dažnai grojamos orkestrų įvairių instrumentų aranžuotėse, visas ciklas, originaliai šio vokiečių kompozitoriaus parašytas fortepijonui, keturiomis rankomis nėra dažnai atliekamas“, – sako pianistas J. Sodeika. 

J. Brahmsas 21 „Vengrų šokį“ fortepijonui sukūrė susipažinęs su vengrų ir Vengrijos romų muzika bei šokiais, sužavėtas jų liaudies muzikos elementų. „Klasicistinių Chodkevičių rūmų interjeras, prabangūs paveikslai ir fortepijonu skambanti vingri vokiečių kompozitoriaus muzika – tai bus ypatingas derinys pasakiškai nuotaikai sukurti“, – įsitikinusi fortepijono virtuozė P. Dūmanaitė.  

 

Jaunieji pianistai į Lietuvą neseniai atvyko po koncertų Ispanijoje, kur „Vengriškuosius šokius“ pristatė Barselonos „El Musical“ salėje. Kartu jie įvairiuose festivaliuose koncertuoja beveik dvejus metus, nors yra pažįstami dar nuo mokyklos laikų – buvo klasiokai Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. J. Sodeika ir šiuo metu Barselonoje gyvenanti P. Dūmanaitė atskirai yra groję daugelyje Europos šalių: Šveicarijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Italijoje ir kitose. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button